Dysk zewnętrzny

Czy ktoś mógłby mi podać jakąś stronkę gdzie będzie opisane jak mam podłączyć dysk zewnętrzny do komputera PC albo ewentualnie udzielić kilku cennych wskazówek? Mam dysk 250 GB i chciałabym zgrać dane. Będę wdzięczna za pomoc:)

jeśli to jest dysk wyciągnięty z innego komputera to:

  1. kupic kieszeń i wmontować ją do kompa

lub

  1. rozebrać obudowę kompa i podpiąć go do taśmy (z ustawioną zworką na slave)

“prawdziwe” dyski zewnętrzne posiadają własną obudowę i złącze usb wraz z kablem do zasilania

To jest dysk zewnętrzny w ramce, kupiony do laptopa ale wcześniej chciałam zgrać pewne dane z PC.

I właśnie ma złącze USB tylko nie wiem który kabel gdzie wetknąć do PC

a masz gniazdo usb w komputerze ?? jeśli tak to do niego :slight_smile:

ftp://ftp.ckp.pl/kursy/m/skaner/media/video/usb2.bmp

Mam ale chyba coś gdzie połączyłam i komputer nie widzi tego dysku :frowning: Czy ten dysk podłącza sie też to prądu czy tylko do komputera?

Tylko do komputera :slight_smile:

jeśli ma zasilanie to do prądu też :slight_smile:

Do dysku zewnętrzenego USB może być zasilacz,kabel USB i sterowniki i oprogramowanie na CD.

Sprawdź czy porty USB w kompie działają na innym urządzeniu.

Podłącz dysk USB kablem i ewentualnie zasilanie.

Czy system XP wykrywa dysk jak podpinasz do USB

Jak system XP zainstaluje sam stery do dysku to jest dobrze,pokaże się nowe urządzenie w kompie.

UWAGA

Jeśli dysk nie miał podziału na partycje i nie był formatowany należy to zrobić na zasadach ogólnych.

Gorzej jak system XP nie ma sterów do tego dysku i wtedy trzeba dograć stery z płytki CD do dysku.

Jak nie masz sterów do niego strona producenta lub net i szukaj do twojego modelu.

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl