Dysk zewnetrzy - tworzenie partycji

Witam.

Posiadam dysk zewnętrzy 1TB. Chciałbym zrobić na nim nową partycje na ok. 6 GB. Na ten partycji miałby znaleźć się wypalony obraz Windowsa gotowy do zainstalowania. Niestety na tym dysku mam już sporo danych, których nie chce stracić. Dlatego kieruje się z tym pytaniem do Was :slight_smile:

Jest możliwość utworzenia takiej partycji i zrobić ją bootowalną bez utraty danych z dysku zewnętrznego?

Pomysł z partycją bootowalną nie wiem czy wypali, ale możesz ją wydzielić np tym programem http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Partition-Master,Program,Windows,12861.html

Poradnik myślę zbedny, zmniejszasz obecną partycje o te 6GB i tworzysz z wolnego miejsca nową. Ten program nie kasuje danych przy zmniejszaniu partycji.

“Wypalasz” na płycie a nie na dysku.

Beznadziejny pomysł, duża szansa, że tego typu dysku (partycji) nie wystartuje komputer, nie stać Cię na przyzwoitej jakości płytę DVD za około 2 zł? No chyba, że nie masz z komputerze napędu DVD w takim przypadku polecam zrobić to na pendrive.

Dzielenie dysku na partycje i zmiana ich rozmiaru - za pomocą programu, który podał  ** Longhorn2009** jeśli nie zrobisz nic bezmyślnie, to nie utracisz danych na dysku.

Tak przepraszam - mój błąd :slight_smile:

Tworząc ten temat miałem na myśli bardziej porady, doświadczenia dot. tworzenia tego typu bootowalnego dysku.

Z dyskiem praktycznie nie rozstaje się. Mam go zawsze przy sobie i jest na nim wszystko co mi jest potrzebne, programy, pliki itd…

Chciałem zrobić go jeszcze bardziej praktyczny. Dlatego napisałem do Was :slight_smile:

Dziękuję za pomoc :slight_smile:

 

Jeśli uważasz, że musisz mieć ze sobą zawsze instalkę systemu, to kup małego pena 4 GB, na nim nagraj system i noś przy np. kluczach jako breloczek - rozwiązanie dużo bardziej praktyczniejsze i pewniejsze.