Dysk

(Edyp466) #1

mam dysk o pojemnosci 40 GB na partycji c jest 19,56GB na d jest 11,96GB GDZIE JEST 8 GB jaki tu jest blad co trzeba zrobic zeby odnalezc te 8GB PROSZE O POMOC :oops: :frowning:

(Bandita1991) #2

ja mam też 40 GB ale mi brakuje 5 GB - to jest normalne :slight_smile:

(Wiki Yu) #3

z tego co piszesz wynika że obie partycje mają łącznie 32Gb, jeśli masz XP wejdź w narzędzia administracyjne -> system -> magazyn i sprawdź czy tam znajdziesz jakieś wolne miejsce na dysku (poza partycjami) jeśli nie to znaczy że albo masz dysk 32Gb a nie 40, albo że masz blokadę w BIOSie kompa do 32Gb

a i dyski 40Gb to 38,67Gb naprawdę (chodzi o to że 1GB=1024Mb; 1MB=1024KB; 1KB=1024B, a producenci HDD zaokrąglają zawsze te 1024 do 1000)

(Damian) #4

Żadna blokada. To jest normalne,że dysk ma taką pojemność.

(Maniooo666) #5

Witam,

wiki-yu miał chyba na myśli, że BIOS nie rozpoznaje dysków większych niż 32GB. :wink: Bo rzeczywiście normalny rozmiar to wspomniane 38,67GB.

(Kamyks1) #6

Ja mam segate 60 GB 7200 RMP i mam 57,567 GB!

(Minio Dp) #7

Jest tak chyba we wszystkich dyskach, zawsze mniej niż pisze...

(Bokser9) #8

To bios i dos zajmuje miejsce na dysku

UpDate:

fiesta

(Minio Dp) #9

Bez komentarza :x

(Czerwim) #10

Te niewielkie różnice o których pisze Kamoreks mogą wynikać również z różnicy systemów liczenia tzn sprzedawcy i firmy produkujące podaję pojemność liczoną w systemie dziesiątkowym a zapis na dyskach jest w systemie dwójkowym i tak 1Mb to 1024 Kb a nie jak by to było w systemie dziesiatkoqwym 1Mb - 1000 Kb. Tak przynajmniej mi się wydaję.

(boczi) #11

Raul

dobry jesteś :smiley:

kolejni oświeceni..

(fiesta) #12

I to właśnie ten BIOS i DOS zajmuje to 8 GB przetrzeni dyskowej ??????

:o :o :o :o

(Damian) #13

Oj Fiesta :smiley: Kolega widocznie jakiś satyryk czy cuś :smiley: Nie każ mu się wypowiadać bo jeszcze nam jaką teorie wyłoży :slight_smile:

(Czerwim) #14

Czy to znaczy że źle rozumuję z tymi systemami liczenia, może, ale ja właśnie tak sobie to wytłumaczyłam.

(Maniooo666) #15

Witam,

oczywiście, że nie, nikt przecież nie skomentował Twojej wypowiedzi. Myślisz całkiem poprawnie, choć to co Ty napisał już wiki-yu kilka postów wcześniej. :wink:

(Czerwim) #16

Ok dzięki. Teraz mam pewność że moje wymysły są logiczne.