Dysk

Mam na dysku muze i nie mam przegrywarki będe kupował nowy komputer i takie pytanie czy będe mógł wrzucic do nowego kompa na nowy dysk tą muze ???

No jasne. Podłączysz stary dysk i skopiujesz na nowy to co będziesz chciał :slight_smile:

Lub zostawisz dysk na stałe wtedy będziesz miał dwa dyski.

I po co powielasz informacje??

Jako OT kasuję !!

a jak bedzie nowy dysk za blą bowany ?? a potrzebny mi jest jakiś kabel ??

Każdy dysk jest zamkniętą konstrukcją ale ma z tyłu gniazda do podpięcia odpowiednich taśm i zasilania. Jeżeli masz w komputerze jeden dysk twardy jakiś napęd CD lub DVD i nagrywarkę to i tak masz jeszcze jeden wolny wtyk na którejś z taśm do podpięcia kolejnego dysku.

Jeżeli masz takie wątpliwości jak powyżej to lepiej nic sam nie ruszaj tylko poproś kogoś o pomoc co się co nieco na tym zna bo sam możesz tylko coś skonocić !!

Patrząc jednak na pytania które zadajesz najlepiej będzie jeśli poprosisz kogoś kto się na tym zna o podłączenie do nowego komputera Twojego starego dysku…

Z dyskiem powinieneś dostać taśmę do podłączenia.Musisz nowy dysk podłączyć ,założyć partycje,zformatować ,zainstalować na nim system, (chyba że system bedzie na dotychczasowym dysku).Pamiętaj aby ustawić odpowiednio zworki na jednym i drugim dysku.Dobrze by było gdybyś miał przy sobie kolesia co wie trochę więcej i pomoże.

co do ustawien zworek

dajesz CableSelect i po sprawie

zero konfliktu ,a dysk czy naped chula wedlug

tasmy/plyty

po drugie tasme ATA133 bedziesz musial zakupic

do HDD czy napedow optycznych - niedaja

no chyba ze kupujesz wersje BOX HDD IBM czy MaXtora ,ale to zadkosc

dzięki za rady sam nie będe tego robił zczaje specjaliste pis…

Jesli nowy komp będzie miał plomby (czy jak to tam się nazywa?!) to proponuję zrobić sieć lokalną przez kabel crossowy który kosztuje dosłownie kilka złotych! Niestety obydwa kompy muszą być podłączone do sieci elktrycznej i wirtualnej, ale przy okazji można sobie zaprosić kumpla i popykać z nim w Quake’a! :slight_smile:

Można również zainwestować w kieszeń na twardy dysk (poprosić o zamontowanie jej przy zakupie komputera)

lub też podłączyć dysk poprzez USB

bo się troche przestraszyłem bo na dysku mam troche muzy a nie mam przegrywarki i niewiedziałem co z zbytnio się robi :slight_smile: