Dysk

Witam wszystkich !!

W kompi mam 2 dyski jeden podstawowy (120GB), a drugi w kieszeni (40GB). Jak wlaczam kompa to niepojawiaja sie partycje dysku (40GB tego w kieszeni), są tylko partycje tego podstawowego (120GB). W menadżerze urzadzen obydwa dyski sa i jak klikam na ich wlasciwosci jest napisane “To urzadzenie dziala poprawnie”. Gdy wlaczam “zarzadzanie dyskami” tam niema tego dysku w kieszeni jest tylko podstawowy. Co mam zrobic zeby komputer widzial ta kieszen ?? Wiem ze to jet mozliwe bo kiedys bylo wszystko dobrze.

Wszystko probowalem ze zworkami i tasmami. Sprawdzalem tak ze bez kieszeni, zeby wykluczyc ze on jest zepsuta, ale to nic niedalo (zawsze bylo tak samo). Dowiedzialem sie, ze ten problem jest w systemi operacyjnym “Windows XP Professional with SP2”. W “zarzadzaniu dyskami” niewyswietla mi sie ten dysk z kieszeni, sugerowalisicie ze bedzie podswietlony na szaro ale nawet tak tam go niema. W BIOSie dysk jest i tam wyglada jako dzialajacy poprawnie. To chyba swiadczy, ze jest sprawny, A MOZE ??

Niemam pojecia co robic !!

Przełóż na nim zworke

Mam na SLAVE. Tak jest dobrze bo kiedys tak dzialal. :slight_smile:

To sprawdz czy partycje sie pokazują jeżeli nie to zmień na master.

Wiem że kiedyś miałem tak że jak poszłem z dyskiem do kumpla to niby wszystko ok BIOS wykrywa go itp ale Winda nic nie widzi (standard w sumie :smiley: :smiley: ) I jak pogrzebaliśmy w narzędziach administracyjnych >> zarządzanie kompem >> dyski czy coś takiego to była funkcja włącz czy coś takiego :slight_smile: Może o to chodzi :?

Mówisz że kiedyś było dobrze,więc po czym mniej więcej tak Ci sie stało?

Mam tak po formacie.

Zolciak niewiesz gdzie dokladnie to wlaczyc ??

Ja tam stawiam na zworke dobrze przełożysz i na bank będzie widać partycje.

zworki przestawialem na master nawet komp niechce sie wlaczyc a na slave jest tak jak opisalem na poczatku . :cry:

Na master nie ma prawa działać bo na master pracuje podstawowy dysk, a na slave moze ci nie dzialac bo sie żre z cd-romem, daj na primary slave, lub podłącz go na drugą taśme !!

Pod ktora tasme podlaczyc kieszen i w jakiej kolejnosci?

Mam podlaczona pod ta sama co dysk podstawowy, w kolejnosci : plyta glowna-kieszen-dysk podstawowy.

No dokładnie nie wiem :frowning: Bo robiłem to już pewien czas temu z kumpem bo nigdy nie wiemy jak zworki podłączyć :slight_smile: Więc oczywiście na samym końcu trafiliśmy na zworkę odpowiednią. Sprawdzamy w BIOSie dysk jest potem w Windzie i kapa nie ma :smiley: I coś tam poszperaliśmy i było :slight_smile: Wiem że jak nie było go widać był podświetlony tak jak by na szaro chyba :smiley: Musisz tam pogrzebać trochę :slight_smile:

Post nr 1:

Ja nawet tam go niemam podswietlonego na szaro, wogule go niema! !!

Post nr 2:

Jesli wiecie co zrobic to piszcie. PROBLEM niezostal jeszcze rozwiazany.

Post nr 3 :

To siedzi w Windowsie, ale niewiem gdzie??

POMOCY


Połączono

Asterisk

na tym forum panuje taka zasada ze używa się icon_edit.gif

Łasta nie pisz jednego posta pod drugim

Jeśli chcesz coś dopisać użyj opcji “zmień”

Nie jesteś tu nowy, powinieneś wiedzieć czego się nie robi :evil:

Połączono