Dyski odmawiaja posluszenstwa

Witam, wczoraj pojawil mi sie dziwny blad… korzystalem z komputera i po jakims czasie sie zawiesil, tzn myszka chodzila po pulpicie ale be reakcji…nic nie moglem zadzialac :(( zrestartowalem i nie potrafil sie uruchomic, pojawial sie komunikat bym nacisnal “home” i ustawil dysk - lub cos w tym stylu…Po wielu probach uruchomienia ktore nie dawaly skutku, wszedlem do biosa w ktorym zobaczylem ze dyski nie sa ustawione … pisalo NOT INSTALED, wiec zmienilem na AUTO i zadzialalo… Dzisiaj to samo, myszka lazila po pulpicie, lecz nie moglem nic zaznaczyc, otworzyc itp itd… po chwili uslyszalem jakies “pipkanie” jak zegarka wydostajace sie z obudowy :(( wylaczylem kompa, wlaczylem ponownie, pipkania juz nie bylo, lecz znowu dysk nie chcial sie uruchomic i pisalo “USUŃ DYSKI LUB INNI NOŚNIK”, nastepnym razem pisalo “Zrestartuj, naciskajac klawisz.Blad dysku”… wszedlem do biosa, ale wszystko bylo na auto…:confused: chcialem odlaczyc jeden dysk (mam ich 2) i zostawic tylko ten, na ktorym jest winda… ale sporobowalem uruchomic kompa i tak wlasnie tutaj jestem dziwnym trafem :(( prosze pomozcie, nie wiem co jest grane :(( ehh bede wdzieczny…

sprawdź czy kable są dobrze podpięte (taśma i zasilanie), nie aktualizowałeś biosu czasem ??

Jak dysk na gwarancji to nieś do serwisu niech sprawdzą

biosu nie aktualizowalem, a jezeli chodzi i kable to wszystko jest na swoim miejscu :frowning: dyski niestety juz nie sa na gwarancji :frowning: nie wiem co jes grane, od tamtej pory wszystko juz jest dobrze, ale jednak mnie to niepokoi…:confused:

Wymień taśmę sygnałową na I kanale IDE na nową.

Sprawdź dyski osobno może któryś pada.

Możliwe że uszkodzony zasilacz - sprawdź na sprawnym i mocniejszym.

Możliwe uszkodzenie płyty głównej.