Dyski SATA

Witam! moj problem polega na tym za mam dysk pod sata i wszytko dzial …ale jak kazdy pewnie wie windows nie posiada sterownikow do tych dyskow, wiec gdy instalowalem system musialem dodatkowo podczas instalacji wgrac mu sterowniki do tego dysku by go wykryl. Teraz wszytko chodzi ale chce zmienic plyte glowna i procesor a nie chce znow instalowac windowsa… chodzi o to czy jesli zmienie plyte i procek to czy po podlaczeniu do tej plyty dysku sata na ktorym jest zainstalowany system wszytko bedzie chodzic… czy czasem nie bedzie tak ze skoro inna plyta to bede musial rowniez zainstalowac znow windows-a by wgrac sterowniki sata nowej plyty by widzial dysk windows… a moze da sie do windowsa jakos wczesniej wgrac sterowniki sata nowej plyty, zanim zmienie plyte…a moze to nie ma znaczenia jaka plyta skoro raz wgrywalem juz sterowniki przy instalce??? Czy mozna te sterowniki wgrac jakos inaczej nie przy instalce?? Prosze o rade bo nie wiem co mam robic a nie chce znow instalowac windowsa… dzieki!

a ta dyskietka ze sterami sata byla od dysku czy plyty glownej? moze tylko wgrasz te sterowniki a jak dojdzie do instalacji windows to reset kompa? zrobilem tak jak mi nagrywarka nie chodzila i bylo potem ok

Przy zakupie nowej płyty najprawdopodobnie nie bedziesz musiał juz dogrywać sterowników tylko ustawisz w biosie kontroler na dany dysk jaki bedziesz miał czyli SATA ,co do systemu to bedziesz musiał wgrac nowy

znaczysie jak juz sie wszystko zainstaluje i bedzie trzeba wybrac dysk do instalacji windows

Zaleca się po wymianie płyty głównej postawić system na świeżo - ja przynajmniej zawsze tak robię i jest zero problemów

Jeśli kupisz nową płytę na takim samym chipie jak masz to z sata nie powinno być problemu,lub niektóre płyty Intela nieraz nie wymagają sterów sata,bo obsługę dysków sata mają zaimpletowaną w biosie.

Problem częściowo załatwia z sata również SP2 - czyli jak masz płytę instalacyjną XP z SP2.

Ale gdy się komp nie uruchomi - bootujesz kompa z płyty XP jak do nowej instalacji F6 dajesz stery sata z nowej płyty i robisz naprawę R istniejącej instalacji XP i powinno grać.

Poczytaj

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14270

sterowniki byly dostarczone razem z plyta glowna wiec… jesli kupie nowa plyte to wydaje mi sie ze ona tez bedzie miala swoje sterowniki sata i bedzie trzeba instalowac system na nowobo inaczej nie da sie wgrac tych sterownikow czy tak jest/???

Złączono Posta : 21.08.2005 (Nie) 15:03

JN dzieki wydaje mi sie ze to powinno zadzialac!

Złączono Posta : 21.08.2005 (Nie) 15:05

jeszzcze jedno jesl;i zrobie naprawe to czy nie…zmienia mi sie wszytkie ustawienia ktore mam w windows-ie??? Bo duzo w nim zmienilem nagrzebalem w rejestrze aby wszytko wylaczylem zbedne funkcje aby wszytko szybko dzialla …czy jak zrobie naprawe to czy mi to zostanie???

Po naprawie XP rejestr zostaje zachowny, czyli zmiany powinny się zachować.Tak samo z programami i ustawieniami jest,powinno się nic nie zmienić,ale różnie to bywa.

Co stwierdziłem po naprawie XP.

Trzeba wgrać poprawki systemowe.

Nieraz trzeba wgrać na nowo sterowniki urządzeń.

Dla pewności wcześniej zrób kopie danych.

I rozważ postawienie nowego systemu - mniej czasu zajmuje niż zabawa w naprawę XP, a efekt pewny.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048