Dyski się nie otwierają - "autoodtwarzanie" zamiast "otwórz"

Odpowiedzi na podobne problemy przeczytane, ale że ze mnie raczej średnio zaawansowany użytkownik, to na chybił-trafił rozwiązań tylko podobnych stosować nie chcę, bo prędzej coś jeszcze uszkodzę, niż naprawię.

Oto log z HijakThis - co tu może być nie tak? Mks wykrył tylko coś takiego jak Adware.BHO.de i bez zająknięcia usunął, ale problem nadal pozostał.

Z góry dziękuję za pomoc.

Ps. Oczywiście na myśli mam dyski twarde.

Czy mam rozumieć, że chcesz wyłączyć autoodtwarzanie cd/dvd?

Czy może nie możesz się dostać na dysk twardy?

fix w hijackthis

Pobierz ComboFix, ale nie uruchamiaj

Wklej do notatnika:

File::

C:\WINDOWS2\pagefile.sys.vbs

Plik -> zapisz jako -> CFScript.txt (najwygodniej będzie, jeśli zapiszesz w takiej lokalizacji, by ikonka CFScript.txt znalazła się obok ikonki ComboFix.exe)

Przeciągnij i upuść ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe tak jak tu ->

02f8f1e3c410a4cc.gif

Rozpocznie się usuwanie i powstanie log, daj ten log na forum.

To log z combofix. Otwieranie dysków wróciło do normy i za to dziękuję, ale coś mnie jeszcze czeka, mam rację?

Pobierz ComboFix, ale nie uruchamiaj

Wklej do notatnika:

File::

C:\pagefile.sys.vbs


Registry::

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

"NeroFilterCheck"=-

"MSRegInfo"=-

Plik -> zapisz jako -> CFScript.txt (najwygodniej będzie, jeśli zapiszesz w takiej lokalizacji, by ikonka CFScript.txt znalazła się obok ikonki ComboFix.exe)

Przeciągnij i upuść ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe tak jak tu ->

02f8f1e3c410a4cc.gif

Rozpocznie się usuwanie i powstanie log, daj ten log na forum.

Znowu combofix? A już miałam nadzieję, że to zabawa jednorazowa - te komunikaty o niebezpieczeństwach i żadnej gwarancji nie są zachęcające… Ale dobrze, niech się dzieje, co chce.

Za moment dodam drugiego loga.

W dniu 22.05.2008 , o godzinie 21:20 został dopisany post przez Yehudit

Najświeższy log. Co dalej?

W logu nic nie widze

To znaczy, że problem mam już z głowy, czy powinnam na wszelki wypadek jeszcze czymś innym sprawdzić dysk(i)? W tej chwili wszystko jest ok, ale nie mam ochoty na nagły powrót problemu (a to dlatego, że nawet nie mam pojęcia skąd się to w ogóle wzięło :))

W dniu 22.05.2008 , o godzinie 21:50 został dopisany post przez Yehudit

…to chyba nie koniec - okazuje się, że i na E, i na F został jeszcze pagefile.sys.vbs. Na E także pagefile.sys. Coś z tego usunąć, zostawić tak, jak jest, czy znowu muszę użyć combofix’a :] ?

To są wirusy, Przeskanuj obszar mojego komputera http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html (uruchom przez IE) Daj raport z niego na forum

Raport ze skanowania (2,4MB, na speedyshare, bo jako załącznik się nie zmieścił).

Wyłącz i Włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Pobierz The Avenger

wklej do niego ten tekst:

Files to delete:

E:\pagefile.sys.vbs

F:\pagefile.sys.vbs


Folders to delete:

C:\QooBox

kopiuj to i klikasz na Paste Script from Clipboard wybierasz Execute oraz Potwierdzasz i zgadzasz się na restart klikając OK.

Kasujesz ręcznie z dysku plik: C:\Avenger\backup.zip i wklejasz na forum raport: C:\avenger.txt

Done. Backup usunięty, raport:

To wszystko chyba? W każdym razie dzięki wielkie za przeprowadzenie mnie przez całe to sprzątanie. :))

Pliki się usuneły powinno być ok

:slight_smile:

Witam wszystkich.

Mam ten sam problem. Autoodtwarzanie zamiast otwórz na wszystkich dyskach…

nie mam w logu wpisów takich jak wyżej dlatego przesyłam swojego loga z prosbą o pomoc i z góry dziekuje

http://www.wklej.org/id/120728/ - log HijackThis