Dyski twarde. Jaki najlepszy producent?

Witam,

Mam pytanie, jaki według was jest najlepszy producent dysków twardych? Niedługo chcę złożyć sobie nowego PC, ale nie wiem jaką pamięć mógłbym sobie kupić, od razu pisze że chodzi mi o dyski 1tb na dokumenty i gry oraz 320gb na system itp. Chciałbym, żeby to były dyski po raczej przestępnej cenie do 700zł oba i takie, które nie padną mi po jakimś miesiącu. Na początku zastanawiałem się nad kupnem dysków sata3 wd caviar green jedak są to dyski drogi i ludzi pisali, że nie wytrzymają mi za długo. Nie jestem jednak pewien więc zwracam się z prośbą do was.Z góry dzięki!

Nie ma czegoś takiego jak najlepszy producent, każdy ma wadliwe serie (aczkolwiek chyba seagate miał ich najwięcej). W obecnej chwili jedynie na wydajność się patrzy, i o ile jestem na bieżąco to Samsung wygrywa w rankingach.

Btw. Skoro już chcesz dwa dyski, to na system i programy weź chociażby 60GB SSD, cena taka co za zwykły dysk a zobaczysz gigantyczny przyrost wydajności systemu.

Dzięki za rade też na początku rozpatrywałem kupno dysku samsunga.

Osobiście widząc na ile dysków wyszło a ile wróciło to Samsung ma najmniejszy odsetek serwisowy, Seagate największy, Hitachi czy WD średnio. Sam mam jeszcze ze dwie 20GB które nie mają żadnych sektorów a mają już około 10lat.

Western Digital WD100FAEX

Samsung HD103SJ

WD RAPTOR WD3000HLHX niestety bardzo drogi

E tam, ja tam mam WD Caviar Green 1TB i oprócz tego, że widać że jest bardziej eko (wolniejszy transfer) jestem zadowolony, mi to nie zawadza, bo zamierzam za x czasu sobie sprawić SSD :smiley:

SSD są dobre ale jeszcze mają wady, szczególnie te z komórkami MLC