Dyski twarde. Jaki najlepszy producent?


(konrad2645) #1

Witam,

Mam pytanie, jaki według was jest najlepszy producent dysków twardych? Niedługo chcę złożyć sobie nowego PC, ale nie wiem jaką pamięć mógłbym sobie kupić, od razu pisze że chodzi mi o dyski 1tb na dokumenty i gry oraz 320gb na system itp. Chciałbym, żeby to były dyski po raczej przestępnej cenie do 700zł oba i takie, które nie padną mi po jakimś miesiącu. Na początku zastanawiałem się nad kupnem dysków sata3 wd caviar green jedak są to dyski drogi i ludzi pisali, że nie wytrzymają mi za długo. Nie jestem jednak pewien więc zwracam się z prośbą do was.Z góry dzięki!


(Xparanienormalnyx) #2

Nie ma czegoś takiego jak najlepszy producent, każdy ma wadliwe serie (aczkolwiek chyba seagate miał ich najwięcej). W obecnej chwili jedynie na wydajność się patrzy, i o ile jestem na bieżąco to Samsung wygrywa w rankingach.

Btw. Skoro już chcesz dwa dyski, to na system i programy weź chociażby 60GB SSD, cena taka co za zwykły dysk a zobaczysz gigantyczny przyrost wydajności systemu.


(konrad2645) #3

Dzięki za rade też na początku rozpatrywałem kupno dysku samsunga.


(jas_fasola) #4

Osobiście widząc na ile dysków wyszło a ile wróciło to Samsung ma najmniejszy odsetek serwisowy, Seagate największy, Hitachi czy WD średnio. Sam mam jeszcze ze dwie 20GB które nie mają żadnych sektorów a mają już około 10lat.


(Lpietras5) #5

Western Digital WD100FAEX

Samsung HD103SJ

WD RAPTOR WD3000HLHX niestety bardzo drogi


(sla17) #6

E tam, ja tam mam WD Caviar Green 1TB i oprócz tego, że widać że jest bardziej eko (wolniejszy transfer) jestem zadowolony, mi to nie zawadza, bo zamierzam za x czasu sobie sprawić SSD :smiley:


(Lpietras5) #7

SSD są dobre ale jeszcze mają wady, szczególnie te z komórkami MLC