Dyski twarde

posiadam dwa dyski twarde,60g na nim jest system ale dysk ma juz 3 latka ten dysk jest na master i 160 g nowy dysk na slave. czy jak zmienie to bedzie lepiej czy nie. chodzi o to jak zamienie 160g na master a 60 na slave. ale system musi zostac na 60.

Bez sensu :!:

Nowy dysk będzie z pewnością szybszy i jak na nim zainstalujesz system wszystko będzie szybciej działało dzięki szybszemu dostępowi do danych.

Dysk stary przeznacz na przechowywanie danych a nie dysk systemowy

Szkoda marnować, nowgo, szybszego dysku na przechowywanie danych lepiej na nim postaw system tak jak to napisał/a Fiesta :slight_smile:

tylko nie chce mi sie przeinstalowywac systemu na nowo

Może nie przynieść większego sensu reinstalacja systemu zalezy jaki kontroler masz na płycie napisz model płyty bądź jeżeli wiesz standard przesyłu SATA, ATA x ile?

Z kąd taa pewnośc?

Podaj modele dysków.

jezeli ma 60 Samsunga b.możliwe że jest na ATA-66 dodając że ma 2 mega buforu zaś nowy pewno 8 (chociaż nie koniecznie) to różnica będzie 'kolosalna. Ja używam Maxtora 120 na płycie obsługującej ATA-133 i różnice dało się zauważyć między wcześniejszą 80 na ATA-100, a co dopiero między 160Gb i 8Mb cashe ! Uwierz mi przeskok tu jest duży. Wszystko zależy teraz głownie od płyty głównej i cashe-u w Dysku Twardym.

Z kątowni :P.

Dyski o pojemności 60 GB były na topie jakieś 3 lata temu, chyba sam przyznasz że od tego czasu bardzo wiele zmieniło się w technologii produkcji dysków twardych.

BTW nie napisałem że jest na bank szybszy, tylko:

Nie zauważasz dyskretnej różnicy 8)

to po co się pytasz? Jak ci się nie chce, to nam tak samo.

tak należy mówić, bo nigdy nie wiadomo jak będzie :stuck_out_tongue:

lukaszczecin i co chcesz, żeby ci system szybciej chodził/ładował, bez formata i instalki na nowo, tak? ;/

chodzilo mi o to czy jak zamienie dyski na slave i master to bedzie ruznica i czy system musi byc na maser nic nie pisalem o formacie bo wszystko u mnie gra

u mnie też wszystko grało przed formatem jak dostałem nowy dysk, tylko że on na ata 100 był, tak więc jakiejś oszałamiającej różnicy nie widziałem, ale dysk szybszy i tam chciałem mieć system postawiony, jak ci się nie chce to już nie nasz kłopot :x

jak juz bede musial zrobic formata to zainstaluje na nowym dysku

a jest sens zamienienie ich miejscami teraz czyli 160 na master a 60 na slave??