Dyski twarde

(Lukasz Grzelak22) #1

posiadam dwa dyski twarde,60g na nim jest system ale dysk ma juz 3 latka ten dysk jest na master i 160 g nowy dysk na slave. czy jak zmienie to bedzie lepiej czy nie. chodzi o to jak zamienie 160g na master a 60 na slave. ale system musi zostac na 60.

(fiesta) #2

Bez sensu :!:

Nowy dysk będzie z pewnością szybszy i jak na nim zainstalujesz system wszystko będzie szybciej działało dzięki szybszemu dostępowi do danych.

Dysk stary przeznacz na przechowywanie danych a nie dysk systemowy

8)

(Filip Adamuss) #3

Szkoda marnować, nowgo, szybszego dysku na przechowywanie danych lepiej na nim postaw system tak jak to napisał/a Fiesta :slight_smile:

(Lukasz Grzelak22) #4

tylko nie chce mi sie przeinstalowywac systemu na nowo

(Mlody 19) #5

Może nie przynieść większego sensu reinstalacja systemu zalezy jaki kontroler masz na płycie napisz model płyty bądź jeżeli wiesz standard przesyłu SATA, ATA x ile?

(McDracullo) #6

Z kąd taa pewnośc?

Podaj modele dysków.

(Mlody 19) #7

jezeli ma 60 Samsunga b.możliwe że jest na ATA-66 dodając że ma 2 mega buforu zaś nowy pewno 8 (chociaż nie koniecznie) to różnica będzie 'kolosalna. Ja używam Maxtora 120 na płycie obsługującej ATA-133 i różnice dało się zauważyć między wcześniejszą 80 na ATA-100, a co dopiero między 160Gb i 8Mb cashe ! Uwierz mi przeskok tu jest duży. Wszystko zależy teraz głownie od płyty głównej i cashe-u w Dysku Twardym.

(fiesta) #8

Z kątowni :P.

Dyski o pojemności 60 GB były na topie jakieś 3 lata temu, chyba sam przyznasz że od tego czasu bardzo wiele zmieniło się w technologii produkcji dysków twardych.

BTW nie napisałem że jest na bank szybszy, tylko:

Nie zauważasz dyskretnej różnicy 8)

(Wigrus1) #9

to po co się pytasz? Jak ci się nie chce, to nam tak samo.

tak należy mówić, bo nigdy nie wiadomo jak będzie :stuck_out_tongue:

lukaszczecin i co chcesz, żeby ci system szybciej chodził/ładował, bez formata i instalki na nowo, tak? ;/

(Lukasz Grzelak22) #10

chodzilo mi o to czy jak zamienie dyski na slave i master to bedzie ruznica i czy system musi byc na maser nic nie pisalem o formacie bo wszystko u mnie gra

(Wigrus1) #11

u mnie też wszystko grało przed formatem jak dostałem nowy dysk, tylko że on na ata 100 był, tak więc jakiejś oszałamiającej różnicy nie widziałem, ale dysk szybszy i tam chciałem mieć system postawiony, jak ci się nie chce to już nie nasz kłopot :x

(Lukasz Grzelak22) #12

jak juz bede musial zrobic formata to zainstaluje na nowym dysku

a jest sens zamienienie ich miejscami teraz czyli 160 na master a 60 na slave??