Dyskietka 5.25

(system) #1

Witam wszystkich !mam pytanie jak sformatowac starą dyskietke 5.25 cala?czy jest jekiś program do tego?Mam bardziej jako ciekawostke napęd do starych dyskietek

(inż. Piniol) #2

A zwykły format nie działa :roll: Jeżeli nie to może:

http://www.23cc.com/programs/xmat091.zip

(system) #3

no własnie nie działa da sie usunąc wzystko na dyskietce ale po zamknięciu od nowa jest to co było haha

(JNJN) #4

Jak masz napęd 5,25 cala,to PPM na napędzie i formatuj - procedura taka sama jak w wypadku napędu 1.44 MB i dyskietki 1.44 MB.

Prawdopodobnie uszkodzona dyskietka(160 kB do 1.2 MB) - często się to z nimi zdarzało.

Może to dyskietka z innego kompa - np Atari,Amiga, inny.

I może być problem z jej formatowaniem na PC.

(Tomek Zamlynny) #5

JNJN

Czy w BIOSIE nie musi być zaznaczone rodzaj Floppy tzn przełączyć z 1,44 na 5,25

(JNJN) #6

Oczywiście zakładamy,że napęd 5.25 cala(1.2 MB) jest poprawnie zainstalowany w kompie i pracuje dobrze,czyli odpowiednio podpięty na taśmie i w biosie ustawiony zgodnie z jego parametrami.

Jak ma dwa napędy w kompie to z reguły A to Flopy 1.44 MB, B - Flopy 5.25(1.2 MB),jeśli to jest jeden napęd to ma ustawienie A - Flopy 5.25 (1.2 MB).

Czyli należy sprawdzić czy w biosie napęd 5.25 ma dobrze ustawioną wielkość na 1.2 MB i przypisaną literę A lub B.

I czy bios nie zgłasza problemów przy starcie ze stacją i stacja jest dobra.

I to co wcześniej pisałem.