Dyskietka odzyskiwania systemu

(Tadek49) #1

Witam.Miałem zainstalowany nielegalny system Windows XP Profesional i na tym systemie nie miałem żadnych problemów ze stworzeniem kopi zapasowej na dyskietce.Niedawno kupiłem Windows XP Home Edition,zainstalowałem program do tworzenia kopii zapasowej z Windowsa XP Home Edition,ale nie mogę utworzyć dyskietki odzyskiwania.Po uruchomieniu kreatora kopii zapasowej otrzymuję raport"Nie można utworzyć plików dla dyskietki odzyskiwania.Operacja została przerwana"Czy można to jakoś naprawić?

(goomish) #2

Hmm... Twój problem polega właśnie na zmianie XP Professional na Home. Aby utworzyć dyskietki odzyskiwania musisz doinstalować z płyty instalacyjnej, z folderu ValueAdd program NtBackup. Tyle że... próżny Twój trud :D. XP Home i tak z tej dyskietki nie uruchomi procedury ASR ->

http://support.microsoft.com/kb/302700/pl

P.S. Rzuć okiem jeszcze na ten wątek.

(Tadek49) #3

Dzięki za podpowiedż.XP Profesional miałem piracki,a na orginał nie było mnie stać dlatego kupiłem orginał XP Home.Program NtBackup doinstalowałem,ale i tak nic z tego. Pozdro.

Złączono Posty : 29.01.2007 (Pon) 11:13

Witam.Mam jeszcze jedno pytanie,gdy zrobię kopię dysku C gdzie mam zainstalowany system i nagram to na płyte,to czy wrazie awarii komputera, po zainstalowaniu nowego systemu będę mógł tą kopią przywrócić komputer do obecnego stanu(nie dotyczy pozostałych dysków),bo tamte się nie formatują. Pozdrawiam.