Dyskietka startowa- pytanie?

witam gdy uruchamiam dyskietke startowa [przy stracie sytemy-ustawiłem botowanie] to moge z niej uruchomić płyte zeby puzniej z niej zaisntalować widowsa…? jakas komenda?

o ile pamietam to szlo mniej wiecej tak: zabootowales z dyskietki jestes w C: /windows. wpisujesz komende cd [tu nazwa dysku cd z : na koncu]. teraz powinienes byc “na plycie” wpisujesz setup.exe lub install.exe (nie pamietam juz). jesli zadnego z nich nie bedzie wpisujesz dir i szukasz plikow exe. wpisujesz nazwe i powinno pojsc.

aha o jakim systemie rozmawiamy? :stuck_out_tongue:

odpalasz dyskietke > uruchom komputer z osbługa CDROM> setup.exe

A:\>

A:\>dir wyświetli co masz na dyskietce startowej

A:\>F: przechodzisz na napęd CD (może być inna litera

napędu CD)

F:\>dir

F:\>setup.exe i startuje instalacja systemu.

Jeśli setup.exe jest ukryty w katalogu należy go otworzyć.

F:\>cd ME - gdzie np ME to katalog z ME

F:\ME>setup.exe

Poczytaj

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 6&start=30

A więc sprawa wygląda tak… Mam na stanie starego laptopa… z 96 r… niemiecka klawa…;/ No i tam był zainstalowany windows 98… i go sformatowałem w taki sposób że przy starcie systemy kilnałem F8 i uruchomiłem potem wiersz poleceni zformatowałem… tylko teraz sie pojawił wileki problem… w biosie [niewiem nawet co to jest ale jest kolorwy i po niemiecku] ustawiłem botowanie na dyskietke… [bo na cd sie nieda bo niema innej opcji…;(]! i teraz potrzbuje dyskietke stratowa jeszcze… mogłby mi ktoś zrobić taka dyskietke spakowac i posłac na maila…? heniu4@op.pl bo ja mam XP i sie nieda…

A puzniej bym sie zastosował do skazuwek JNJN!!

Z góry dzieki za pomoc…

Podałem link i sobie pobierz.

http://www.bootdisk.com/

Pobierasz program wsadzasz dyskietkę 1.44 MB do napędu i odpalasz program on utworzy dyskietkę startową 1.44 MB.

JNJN możesz podac konkretny link bo tam jest tego dużo…:(?

http://www.mbhs.edu/~jaosborn/boot98se.exe

Sciagnołem to wrzuciłem do tamtego laptopa i niedziała…:frowning:

Zobacz czy Twój stacjonarny odpali - może dyskietka uszkodzona.

Przestaw bootowanie jako pierwsze na A lub Flopy.

Niektóre lapy aby zainstalować system potrzebują dyskietki lub CD firmowego.

To jest laptop COMPAQ i wszytko po niemiecku nawet bios [to niejest standardowy biosa tam mozna np. sie myszka przesuwac…]

Złączono Posta : 20.11.2005 (Nie) 18:47

No gdy włozyłem dyskietke pisze mi “Invalid System Disk…”

Zmień dyskietkę 1.44 MB - link podany sprawdzony,program formatuje i zapisuje prawidłowo dyskietkę i komp odpala z tej dyskietki jak należy.

Aha to ja mam na swojim starcjonarnym kompie to odtworzyc ona samie sie przemieni… jak wejde w nia i kilne…? jak tak to juz tak robilem i mi jakis blad wyskakiwał…

JNJN prosze wyslij mi na maila przeciez to mało zajmuje… [heniu4@op.pl]:slight_smile:

Złączono Posta : 20.11.2005 (Nie) 21:32

Mam to na dyskietce i kilka na to i mi wysakuje taki blad…

blad3ej.png

Złączono Posta : 20.11.2005 (Nie) 22:11

JNJN zrobilem…:wink:

Złączono Posta : 20.11.2005 (Nie) 22:19

gdy chce uruchomic setup.exe z dysku windows xp

wyskakuje mi taki komunikat…

“this program cannot be run in DOS mode”

Czy ja to keidys odpale…;(

Czy chcesz zainstalować system XP po zabootowaniu lapa z dyskietki startowej WIN98SE - to tak się nie da - tak możesz instalować WIN98/ME.

Musisz zrobić dyskietki startowe do systemu XP Home lub Professional i zabootować z nich lapa i instalować XP - płyta CD z XP musi być w napędzie CD lapa.

Dyskietki pobierz i zrób.

Professional

Dyskietki

Home

Dyskietki

Poczytaj dokładnie - przynajmniej pierwszy link i resztę.

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14270

żeby zainstalować XP nie potrzeba dyskietki startowej koniecznie (wiem z doświadczenia)z tego systemu.Włóż płyte z winem do cd romu uruchom ponownie kompa wejdź do biosa, ustaw żeby czytał najpierw z cd, zapisz ustawienia i powinna się sama instalacja zacząc bez wpisywania żadnych komend.

Umiesz czytac…?

JNJN dzieki za pomoc…:wink: już sobie poradze…:stuck_out_tongue: i jeszce raz dziekuje… za zangażowanie…