Dysko twardy

Sprawdz te temperatury w biosie. :slight_smile:

Bios podobnie sprawdziałem różnica -/+ 1 celciusz.

Czyli jak dla mnie wymiana pasty.

Temperatura procesora jest najwyzsza. :slight_smile:

Hmm jak wymienie paste kupie nowy radiator i wiatrak… tylko nie wiem jaki jest dobry za przystępną cenę (tak do 40zł)

jaki masz obecnie wentylator na procku ?

Widzisz temperatura HDD spadła…

Czyli zupa w obudowie :expressionless:

Nie bawiłeś się w podkręcanie procka?

Nie nie nic nie kręcony… obudowa jest zakręcona… jeszcze jej nie odkręciłem chce zobaczyć jak sie grzeje… dodatkowy wiatrak nie jest włączony:)

Ja na twoim miejscu to bym paste wymienił tylko. Zawsze chłodzenie możesz zmienić.

Koszt ok 5- 7zł.

tya a na dodatek wentylator przeczyscic bo moze się zamulił 8)

Idź i zobacz do sklepu - za 59zł masz już miedziowy radiator z coolerem…

Najlepiej jakbyś przedstawił mu sytuację - jeśli trafisz na dobrego gościa to Ci pomoże…

Tymczasem - rozbierałeś i czyściłeś radiator i wiatraczek?

Powiem Ci, że ja na tym spędziłem masę czasu, ale zdjąłem to, wziąłem papier toaletowy i spirytus, przerzyściłem to z brudu (tylko nie ruszaj spodu radiatora, gdzie styka się z prockiem) i temperatura spadła mi o 12 stopni…

Narazie wyczyściłem radiator… paste bede chyba pierwszy raz zmieniał wieć nie wiem jak z tym będzie :smiley: może ktoś masz to na obrazkach ?

co do dysku to sie nie martw ja też mam maxtora i jak nie miałem wcześniej na niego zadnego wiatraka temp nawet podnosiła się do 50 - 52 *C teraz jak mam wenlyl AC to temp 36-42*C.

powiedz jeszcze jaki masz procesor. coś czuje że masz pentiuma :slight_smile: one sie grzeją ale 64*C to dużo.

założ wentylator obojętnie jaki na tył obudowy który będzie WYDMUCHIWAŁ powietrze z obudowy mniej więcej na wysokości procesora. obudowe masz z tunelem powietrzym czy bez?

hm…zmienianie pasty nie jest takie trudne sam tego nie robiłem jeszcze ale widziałem jak inni to robili :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: ściągasz starą paste czyścić proca i nakladasz nową jakimś patyczkiem albo paluchem xD potem radiador dokładnie i po sprawie temperaturki o wiele niższe :slight_smile:

a oto moje temperatury

KLIK

teraz tylko wybór jakiejś pasty :slight_smile: widziałem kilka na allegro ale nie wiem która wybrać :frowning:

Werewolf jaki masz procek ? i czy masz jakieś wentylatory w obudowie ?

wszystko pisze wczęsniej mam ATHLONA 2000+ i dodatkowy wiatrak.

Na dobrej paście termoprzewodzącej - czyli drogiej ,zbijasz nawet 10 może 15 stopni z procka.

np

http://www.cooling.pl/product_info.php?products_id=254

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=57132262

Hmm a na zwykłej ile mi ochłodzi orientacyjnie procka :slight_smile:

Jak dobrze założysz to ok 2-3 stopnie mniej, :wink:

dokładnie. Nie opłaca się zwykłej zakładać. 2-3 stopnie to tyle co nic. Lepiej dołożyć i kupić taką jaką podał JN w linku do allegro:

ARCTIC SILVER 5

Nie przesadzaj.

Mówiłem o 2-3 stopniach mniej od lepszej pasty.

Czyli 7 -10 :wink:

Choć zawsze lepiej mieć lepszą paste, bo zwykła szybko traci swoje wlasciwości.