Dyskusja do tematu [Tutorial] VMX Wizard

Wydzielono z tematu

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=88614

monczkin

Od pewnego czasu Virtual PC 2004 z SP1 jest za darmo

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=4403

Jakbym nie wiedział :stuck_out_tongue: Tylko że Virtual PC jest troche gorszy od vmware player. A dzieki VMX mozesz stworzyć wirtualna maszynę obslugiwaną przez zarówno windowsowy jak i linuksowy vmware player.

Co masz na mysli pisząc “gorszy od vmware player”?

to, że ma mniej funkcji i jest mniej wygodny w obsłudze.

Czy Ty jesteś pewien, że wiesz o czym piszesz? Virtual PC ma mniej funkcji? A ile to funkcji ma wg Ciebie Player? :slight_smile:

Z tego co pamietam to virtual pc jest jakiś taki “biedny”. Krótko go używałem, ale żeby podłączyć bodajże usb to pojawiał sie komunikat ze musze coś tam doinstalować. Poza tym jest jakieś udziwnione odinstalowywanie maszyn. Kiedy klikasz na usuń w wyborze maszyn, nie wiadomo co sie dzieje bo maszyna na dysku nadal istnieje, tak to pamietam jak przez mgłe ale interfejs jest beznadziejny.Myślę też ze na vpc nie mozna zrobić tak, żeby uruchamiając plik vmx otwierala sie ostatnia sesja. Nie wiem jak jest z obsługą karty graficznej (na vmare mozesz ustawić), czy robi taka symulacje karty czy używa oryginalnej. Może nie mam racji co do niektórych punktów, nie wiem, ale Virtual PC zrobił na mnie straaaasnie mizerne wrazenie.

No oczywiscie najwiecej funkcji ma Vmware Workstation 8)

A jaką konkretnie wersję testowałeś?

Pierwsze słyszę a używam Virtual PC od lat, jeszcze jak właścicielem była firma Connectix

Klawisz “Delete” i maszyna usunięta. Faktycznie dziwne 8)

Interfejs jest prosty i komfortowy. Nie bardzo rozumiem co tam jest beznadziejnego. Chyba coś cienko używałeś tego programu 8)

Mylisz się. Wystarczy użyć odpowiedniej opcji i zapisywany jest aktualny stan maszyny wirtualnej

Ma ustawioną na sztywno

MarS niestety nie masz racji…W najnowszych Chip-ie jest bardzo doklanie opisana wyzszosc vmware nad virtual pc…Wszystko to co mówilem i nawet wiecej zostalo tam potwierdzone.

JAk bede mial wiecej czasu to ci przytocze kilka rzeczy - na drugi raz nie wprowadzaj ludzi w błąd jak nie jestes na 100% pewny.

Jasne. Chip jest wyrocznią w sprawach komputerowych 8)

Tak się składa, że pracuję z podobnymi programiami od lat i tylko Virtual PC ostał się na placu boju

Na przyszłość nie sugeruj się bredniami napisanymi w Chipie tylko sam zacznij testować. Może wtedy będziesz miał coś do powiedzenia

A wiec jak to skomentujesz superznawco lepszy od Chip-a :wink:

Skomentuję to krótko:

Poczytaj sobie znawco “testy” Chipa programów do defragmentacji. Raz napisali, że Diskeeper jest świetnym programem i zdecydowanie go polecają a za dwa tygodnie w innym artykule stwierdzili, że jest do bani i zdecydowanie go odradzili

Proponuję także byś popytał ludzi, którzy siedzią w branży co czytają z prasy “fachowej” i na pewno nie jest to Chip

Skoro nie mozna uzywac na V. PC 2004 usb na testowanym linuksie i uzywac rozdzielczosci prawdziwego komputera - to jest do bani, moim zdaniem, bo znaczna czesc osób wlasnie linuksa instaluje/testuje jako wirtualną maszynę gdy siedzi na windzie.

Zobaczymy co przyniesie wersja 2007 i czy powyzsze defekty zostaną wyeliminowane.

Gdzie można pobrać wirtualne maszyny?

Witam,

wiem ze moje pytanie moze sie wydac dosyc bardzo lamerskie. Trudno.

Czy na wirtualnej maszynie (uruchamianej z pod linuxa) chodzily by dobrze takie srednio wymagajace gry jak np conqueronline? (wymagania gry na conqueronline.com). Emulowanym systemem oczywiscie bylby windows xp…

edit:

moj sprzet: Celeron 1.7GHz, 512 ramu, grafika 64mb GF2.

chciałem zemulować Linuxa na vmvare player ale trzeba chyba jakiegoś programu żeby stworzyc (vmx wizard)

i tego vmx wizard nie moge nigdzie znaleść

Złączono Posta : 29.12.2006 (Pią) 14:47

dobra z tym sobie poradziłem ale problem pojawia się przy próbie instalacji Fedory Core 6

a dokładniej przy partycjonowaniu

Pokazuje się że tablica hda jest uszkodzona i proponuje usunięcie zawartości całego dysku biore na nie

i tu jest ręczne partycjonowanie ale nie ma żadnego dysku :confused: i się nie da

Czy da się coś zrobić ??

Czy po prostu vmvare player obsługuje tylko LIVE CD ??

A ja mam inny problem. Nie mogę otworzyć VMX Wizard. Po włączeniu wyskakuje taki oto error:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/491e494a3ffc0064.html Jak to naprawić? :frowning:

Pewnie brak .net framework.