Dystrybucja na nowoczesny sprzęt

witam, walczylem dosc mocno z roznymi dystrybucjami i nie wiem tak na prawde bo zadna nie ala rady. chyba najbardziej odpowiadal mi slack 10.1 oraz z instalacja wszystkiego po kolei. mianowicie mam dosc nowego laptopa z nietypowa konfiguracja co sprawia pewne klopoty z wlasciwym konfigurowaniem systemu, czy jest jaka na tyle nowoczesna dystrybucja aby poradzila sobie z nowym sprzetem bez konieczosci sciagania i instalowania po kolei kolejnych wersji sterownikow itd, jest to dosc meczace. mianowicie mam laptopa firmy chiligreen z karta ati x700 128mb, dzwiekiem - azalia hd audio (chipset), ethernet marvell yukon + jeszcze kilka feat’ów na ktorych mi juz za bardzo nie zalezy. dodam ze ani razy nie udalo mi sie zrobic tak zeby wszystko chodzilo bez zarzutow. najwieksze problemy chyba sa z w/w urzadzeniami… nie wspominam juz o wifi, irdzie, ieee, czytniku kart itd… czy ma ktos jakas propozycje? nie piszcie tylko zebym zainstalowal windowsa :slight_smile:


Zmiana tematu na mówiący o problemie

Areh

Gentoo, Slackware, SuSE - w tej kolejności. :slight_smile:

Wszystkie urządzenia, o których wspomniałeś, są obsługiwane - więc wystarczy zapewne prawidłowo skonfigurować jądro (o ile dostarczone “fabrycznie” się nie spisze).

Podobno Ubuntu świetnie radzi sobie z nowym sprzętem, więc może warto spróbować.

to cigane ubuntu slacka i defendera :slight_smile: