Dżentelmen - jaki on jest?

Szukam zbioru cech i zachowań dżentelmena… chodzi mi o taki zachowania jak np. siedzicie przy stole i przychodzi kobieta - to należy wstać do puki nie usiądzie.

Macie jakieś strony na ten temat albo możecie polecić książki?

http://www.savoir-vivre.pl/f8/t754.html

Nawet spoko ale mało tam konkretnych informacji /:

Może ktoś ma na ten temat jakiś podręcznik albo coś podobnego?

Spokojnie, na kobietach większe wrażenie i tak robi portfel i wpływy niż dobre wychowanie …

A guzik prawda! Nie ta, którą ja znam!

Proszę o konkretny w temacie, a nie jakieś ślepe wypowiedzi. (Bez urazy)

Szczerze to każdy z Nas powinien wiedzieć wszystko o tym (choćby podstawy) kiedyś u mnie była taka książeczka o tym… tylko nie wiem gdzie jest… Jak znajdę, podam Ci tytuł i autora, na tę chwilę zerknij Tutaj Szczególnie pasuje do Twojego zapytania aukcja numer: 753316551

Wielkie dzięki i czekam na tą książeczkę (:

Małej nie znalazłem… ale za to jest jakaś duża (brat kupił a mi nie jest już to potrzebne bo już sporo o tym wiem)

Ines Mendizabal, Caterina Berthelot - “Dobre Maniery”

Wydawnictwo - Świat Książki

ISBN: 978-83-247-0506-1

Cena to około 30zł

Dostępne tutaj :slight_smile:

Dzięki lukasz_xd (:

Nie filozofuj, bo tutaj nie nabijesz sobie ilości postów w tym dziale :slight_smile: Ale jak już w tym temacie chcesz się wypowiedzieć to powiedz mi czy bycie dżentelmenem wobec kobiety to nie wyraz podziwu i szacunku dla niej? jak siadasz do kolacji przy świecach i nie trzymasz łokci na stole, lepiej to wygląda, już nie wspominając o wyłączeniu telefonu podczas rozmowy itp sprawach jak schodzenie przed kobietą po schodach czy przepuszczanie jej pierwszej przez drzwi.

Masz rację że pojęcie (jak każde swoją drogą) może być interpretowane na tyle sposobów ilu jest ludzi na tym świecie i każdy ma prawo do wyrażania swoich interpretacji :slight_smile:

Co by nie powiedzieć twoja wypowiedź nie dała niczego w temacie postu więc…

Koniec moich wypowiedzi, a twój kolega jeżeli tak wykorzystuje “kulturę” pogratulować mu “inteligencji” :x

Dlatego dałem w “” słowo inteligencji :slight_smile:

Pozdro :slight_smile:

http://pl.wikipedia.org/wiki/D%C5%BCentelmen

Pozdrawiam!