Dżentelmen - jaki on jest?

(Aikur88) #1

Szukam zbioru cech i zachowań dżentelmena... chodzi mi o taki zachowania jak np. siedzicie przy stole i przychodzi kobieta - to należy wstać do puki nie usiądzie.

Macie jakieś strony na ten temat albo możecie polecić książki?

(stalesz) #2

http://www.savoir-vivre.pl/f8/t754.html

(Aikur88) #3

Nawet spoko ale mało tam konkretnych informacji /:

Może ktoś ma na ten temat jakiś podręcznik albo coś podobnego?

(marcin82) #4

Spokojnie, na kobietach większe wrażenie i tak robi portfel i wpływy niż dobre wychowanie ...

(Aikur88) #5

A guzik prawda! Nie ta, którą ja znam!

Proszę o konkretny w temacie, a nie jakieś ślepe wypowiedzi. (Bez urazy)

(system) #6

Szczerze to każdy z Nas powinien wiedzieć wszystko o tym (choćby podstawy) kiedyś u mnie była taka książeczka o tym... tylko nie wiem gdzie jest... Jak znajdę, podam Ci tytuł i autora, na tę chwilę zerknij Tutaj Szczególnie pasuje do Twojego zapytania aukcja numer: 753316551

(Aikur88) #7

Wielkie dzięki i czekam na tą książeczkę (:

(system) #8

Małej nie znalazłem... ale za to jest jakaś duża (brat kupił a mi nie jest już to potrzebne bo już sporo o tym wiem)

Ines Mendizabal, Caterina Berthelot - "Dobre Maniery"

Wydawnictwo - Świat Książki

ISBN: 978-83-247-0506-1

Cena to około 30zł

Dostępne tutaj :slight_smile:

(Aikur88) #9

Dzięki lukasz_xd (:

(system) #10

Nie filozofuj, bo tutaj nie nabijesz sobie ilości postów w tym dziale :slight_smile: Ale jak już w tym temacie chcesz się wypowiedzieć to powiedz mi czy bycie dżentelmenem wobec kobiety to nie wyraz podziwu i szacunku dla niej? jak siadasz do kolacji przy świecach i nie trzymasz łokci na stole, lepiej to wygląda, już nie wspominając o wyłączeniu telefonu podczas rozmowy itp sprawach jak schodzenie przed kobietą po schodach czy przepuszczanie jej pierwszej przez drzwi.

(system) #11

Masz rację że pojęcie (jak każde swoją drogą) może być interpretowane na tyle sposobów ilu jest ludzi na tym świecie i każdy ma prawo do wyrażania swoich interpretacji :slight_smile:

Co by nie powiedzieć twoja wypowiedź nie dała niczego w temacie postu więc...

Koniec moich wypowiedzi, a twój kolega jeżeli tak wykorzystuje "kulturę" pogratulować mu "inteligencji" :x

(system) #12

Dlatego dałem w "" słowo inteligencji :slight_smile:

Pozdro :slight_smile:

(roobal) #13

Pozdrawiam!