Dziady - AudioBook

Znalazł ktoś w necie czytaną trzecią część dziadów?

A co lekturka??? :stuck_out_tongue:

Lekturka. Po AudioBookach jakoś fakty mi się lepiej w głowie zagnieżdżą :-). Jeśli ktoś ma, to proszę o pomoc.

Człowieku to wspaniała książka, zostaw audiobooki i bierz ksiązkę w rękę

Ja też z góry proszę o linki do audiobooków czegokolwiek co przerabia się w liceum i co napisał ten Polak, którego ojczyzną jest Litwa ****** Mickiewicz.

Jak się teraz uczę na pamięć tej jego “Ody do młodości” to zastanawiam się, w którym roku do Polski sprowadzono pierwsze narkotyki i czy czasem podczas pisania tego shitu nie był pod ich wpływem :-x

trochę szacunku.

pretensje, że się uczysz “Ody do młodości” może mieć jedynie do nauczyciela. w programie nauczania tego nie ma.

Człowiecze, może zamiast uczyć się historii polskiej, może od razu spakujesz walizki i wyjedziesz np do USA, gdzie takie poglądy są w modzie, choć szacunek dla kraju jest o wiele większy jak u nas.

Może trochę więcej pokory w stosunku do kanonu literatury narodowej :?

Peja, Eminem ani inny oszołom nie nauczy was szacunku dla naszej spuścizny narodowej.

O nierządne królestwo i zniszczenia bliskie.

Niedługo słowa Mazurka Dąbrowskiego wywołają takie komentarze :!: :!: :!:

W końcu robota przy łopacie nie jest taka zła.

Nie wymagają podstawowej wiedzy z historii…

Sorry, ale puszczają mi nerwy jak każą mi się takiego czegoś uczyć, podczas gdy w przyszłym tygodniu mam sprawdziany z maty, fizy, angola, PP gery i infy :/. Dopuki tylko analizowaliśmy ten wiersz był mi obojętny.

W życiu tego nie słuchałem.

To akurat napisane jest normalnym językiem i wszyscy wiedzą o co chodzi, nie to co ta oda do młodości.

Cytaty:

“nowości potrząsa kwiatem”,

“obszar gnuśności zalany odmętem”

“goniąc za żywiołkami drobniejszego płazu”

i wiele innych…

Jak kogoś uraziłem to przepraszam, ale takie jest moje zdanie na temat poezji.