Działają tylko 3 głośniki w zestawie 5.1 - windows 7

Witam kolegów i koleżanki! Otóż mam taki problem: posiadam windows 7 i głośniki 5.1 Creative T5900, które dotychczas używałem z Windowsem XP. Po przejściu na windows 7 działają tylko 3 głośniki z zestawu 5.1 - gra subwoofer i dwa głośniki w zależności od tego jak podepnę głośniki z tyłu nigdy nie grały wszystkie. płyta główna i sprzęt jak w opisie. na XP wszystkie 5 głośników grało więc nie wiem w czym problem :frowning: proszę o pomoc. Bardzo mi zależy, żeby grały wszystkie. Pozdrawiam!

Ikonka głośnika w tray’u - PPM - Dźwięki - Odtwarzanie - Konfiguruj - Wybierz 5.1 Surround - Testuj i zobacz czy będą działać wszystkie :wink:

niestety nie pomogło miałem takie ustawienia… mógłby mi ktos powiedzieć jak to ma być podłączone tam z tyłu komputera bo chyba tam coś mam zle ustawione… jest 6 wejsc a moje głośniki maja potrójny kabel z zielona pomaranczowa i czarna koncowka. jak podłączam kolorystycznie to nie działa… proszę pomóżcie :slight_smile:

Posiadasz kart muzyczną? Jeśli korzystasz z zintegrowanej, to możesz mieć problem z podłączeniem 5.1

szymon189, pod XP-kiem działało wszystko, więc nie wiem co miałaby mu dać teraz karta :wink:

Podaj lepiej jaką masz kartę, może coś się zaradzi inaczej.

karta: SoundMAX Integrated Digital HD Audio na płycie jak w opisie. sterowniki najnowsze… tak myślę bo jak daję aktualizuj to pisze że mam aktualną wersję. mógłby ktoś dać jakiegoś screena jak mają być podłączone te głośniki z tyłu obudowy może w tym jakiś problem jest? mam z tyłu 6 wejść z moich głośników idzie potrójny kabel. proszę o pomoc :slight_smile:

popróbuj różnych kombinacji :slight_smile:

Tutaj masz tą płytę główną, ale niema sterowników pod Windows 7 http://asus.com/product.aspx?P_ID=RgHWsXGQyHAG1n7Z&templete=2