Działająca myszka na przednim porcie USB/ nie działająca myszka na tylnych portach USB

Tytuł tematu może lekko bezsensowny ale oddaje cały obraz sytuacji, mam sobie oto taką myszkę: http://trust.com/16145-02, na tej stronce pisze że nie potrzeba do niej jakichkolwiek sterowników. Jednak po podpięciu do któregoś z 8 tylnych portów zaczyna się instalowanie sterownika, po czym ukazuje się komunikat: “Instalowane sterownika zakończone niepowodzeniem”, w Menedzerze Urządzeń pojawia się sprzęt: 'Unknown Device". Nie muszę mówić że z przodu żadnego problemu nie ma, domyślny sterownik Windowsa zainstalowany bez problemu, działa.

 

Oto co do tej pory zrobiłem:

-Odinstalowałem każdy wszystko co było związane z “Kontrolerem uniwersalnej magistrali szeregowej” po uprzednim wyciągnięciu każdego urządzenia USB.

-Podpinałem myszkę do każdego portu USB jaki istnieje w moim komputerze.

-Rzucałem podłączoną myszką o podłogę co poskutkowało tym że Wskaźnik przesunął się trochę, ciekawe swoją drogą.

-Podpinałem myszkę pod port Nr 1, resetowałem komputer, następnie pod port Nr. 2, reset,  i tak po kolei.

-Wyciągnąłęm sterowniki do myszki i próbowałem ręcznie je instalować do “Unknown Device”, pokazał się komunikat że urządze nie działa poprawnie/sterowniki zainstalowane poprawnie, w każdym bądź razie dalej nie działa.

 

Chyba wyczerpałem opcje, ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

 

P.S. W czwartek myszka działała normalnie (wcześniej też miałem problem z nią ale wystarczyło przepiąć z jednego portu do drugiego), przez te 2 dni nikt komputera nie używał.

 

  1. Mało prawdopodobna taka sytuacja, lecz sprawdziłbym te “tylne”, tfu tfu! odpukać!czy nie są jakiś cudem cudem “zwalone”. Do sprawdzania wystarczy choćby flashowy “gwizdek”.

  2. Czy po podłączeniu “z tyłu” wyszukiwanie nowego sprzętu też nic nie daje?

  3. W BIOSie nic się nie wyłączyło?

 

Jeszcze jedno: czasem resetowanie/restart nic nie daje, bo USB ma podtrzymanie. Tylko przejście przez całkowite wyłączenie prądu, czytaj wyłącznik na zasilaczu albo wyjęcie na chwilę kabla sieciowego.

1.Napewno nie są po mam tam podłączoną kamerkę, pada xboxowego i mikrofon

2.Nic

  1. Wolę nic nie grzebać w BIOS’ie

 

Więc teraz się zabiorę za zabawę listwą :slight_smile:

“3. Wolę nic nie grzebać w BIOS’ie”

Podaj DOKŁADNIE model płyty głównej. Nie obiecuję, ale może coś się doczytam :smiley:

Dobrze proszę pana, po 4 próbach (2 na portach na których ostatnio działała i 2 których nigdy w życiu nie używałem [bo się dzisiaj dowiedziałem że mam 8 a nie 6 portów]), nigdzie nie działa

Chyba wystarczyhttp://imgur.com/oSdOfgC

Wystarczy :-D  Na wszelki wypadek sprawdź ją u kumpla / kumpeli, czy jak to się teraz mówi. Poszukam manuala i poczytam, ale raczej za kilka godzin.

Działa na notebooku, laptopie…

Ja bym stawiał na złamany przewód, poruszaj nim :wink:

Przewód myszki? Wątpie, z przodu działa normalnie, jak mówiłem to na innych urządzeniach również, tylko z tym tyłem są takie czary, co bym nie przepiął to wszystko się instaluje poprawnie i działa …