Działające wiatraki na staniu wstrzymania

Witam!

Niedawno odebrałem komputer z naprawy i zauważyłem, że kiedy komputer jest na staniu wstrzymania działają wszystkie wiatraki (domyślam się, że jest to po to aby schłodzić obudowę). Wcześniej nic podobnego się nie działo. Chciałbym się dowiedzieć jak to wyłączyć, ponieważ staje się to denerwujące. Czekam na odpowiedzi.

  1. Wiatraki nie chłodzą obudowę, tylko podzespoły komputera.

  2. Stań wstrzymania wstrzymuje pracę windows, ale nie powoduje wstrzymanie pracy wszystkich komponentów! (czyt. stan wstrzymania nie zatrzymuje działanie sprzętu i wiatraków)

  3. Normalnie tak po prostu nie da się wyłączyć wiatraków, chyba że je ręcznie odłączysz od prądu lub masz “specjalizatorski” kontroler do wiatraków (co za jego pomocą można wiatraki wyłączyć).

Ale i tak zdecydowanie odradzam wyłączenie wiatraków nawet w stanie wstrzymania. A to dlatego że nawet wtedy komputer ciągnie dalej prąd i części się grzeją. Gdy nie będzie ruchu powietrza, automatycznie zrobić się “kocówa” i może się poprzepalać.

Wejdz do biosa i znajdz opcje w zakladce Power Management setup/ACPI Suspend Type i ustaw na S3(str). Ja mam bios Award , ale w innym moze sie to inaczej nazywac.