Działanie aplikacji po formacie

(system) #1

Z powodu awarii systemu muszę sformatować partycję systemową. Czy idzie skopiować odpowiednie pliki z tej partycji aby mieć pewność, że po formacie będą funkcjonowały aplikacje zainstalowane na innych partycjach?

(system) #2

Możesz zrobić kopię rejestru, ale to marny sposób. Więcej bałaganu to narobi niż przyniesie pożytku. Poza tym trzeba by było skopiować jeszcze odpowiednie pliki z folderu Windows. Ogólnie to nie opłaca się cała operacja i zalecałbym jednak zainstalowac wszystkie programy na nowo.

(system) #3

Zawsze tak robiłem, ale aktualnie nie mam dostępu do płyty z potrzebną mi aplikacją

(Adekuson) #4

No to po formacie ręcznie spróbuj ją uruchomić klikając na plik wykonywalny który znajduje się w folderze zawierającym aplikację.

Przy odrobinie szczęścia wejdzie.

A jak nie wejdzie to pech :?

Przedtem musisz wyszukać w rejestrze klucze odwołujące się do aplikacji, a następnie wyeksportować je do pliku i potem po formacie importujesz te klucze. Powinno być OK :slight_smile:

(Jarkis) #5

Takiej pewności to niestety, ale nie będziesz miał. Niektóre programy będą chodzić inne nie. Tak przynajmniej było w moim przypadku.