Działanie aplikacji po formacie

Z powodu awarii systemu muszę sformatować partycję systemową. Czy idzie skopiować odpowiednie pliki z tej partycji aby mieć pewność, że po formacie będą funkcjonowały aplikacje zainstalowane na innych partycjach?

Możesz zrobić kopię rejestru, ale to marny sposób. Więcej bałaganu to narobi niż przyniesie pożytku. Poza tym trzeba by było skopiować jeszcze odpowiednie pliki z folderu Windows. Ogólnie to nie opłaca się cała operacja i zalecałbym jednak zainstalowac wszystkie programy na nowo.

Zawsze tak robiłem, ale aktualnie nie mam dostępu do płyty z potrzebną mi aplikacją

No to po formacie ręcznie spróbuj ją uruchomić klikając na plik wykonywalny który znajduje się w folderze zawierającym aplikację.

Przy odrobinie szczęścia wejdzie.

A jak nie wejdzie to pech :?

Przedtem musisz wyszukać w rejestrze klucze odwołujące się do aplikacji, a następnie wyeksportować je do pliku i potem po formacie importujesz te klucze. Powinno być OK :slight_smile:

Takiej pewności to niestety, ale nie będziesz miał. Niektóre programy będą chodzić inne nie. Tak przynajmniej było w moim przypadku.