Działanie gier a sprzęt

Mam następujące pytanie: czy aby polepszyć działanie gier (chodzi mi o to żeby się nie cięły przy zwiększonych detalach) to trzeba zainwestować w nową kartę graficzną czy w RAM? Narazie mogę sobie pozwolić na jeden z tych elementów. Obecnie mam Geforce’a 2 MX/MX 64MB, 256RAM DDR.

w twojej sytuacji bardziej w kartę graficzną :slight_smile:

RAM ogólnie służy (w grach) szybszemu ładowaniu się np. etapów i takim elementom!! natomiast grafika bardziej odpowiada za płynność… grafiki :lol: do tego jeszcze mocny procesor i wszystko płynie :smiley:

Dzięki za odpowiedź. Dodam jeszcze że mój procek to Celeron 2GHz.

Bez zastanowienia powininieneś zmienić grafike…

odpal sobie MOH_PA to zobaczysz co to znaczy mało ramu :smiley: tak samo jak Doom3 i Half Life 2, zalecane 1024ramu przy wysokich detalach :slight_smile:

Dokładnie MARIO ja w moh PA na najniższych detalach gram co prawda się nie tnie ale narpawdę odczuwalny jest brak ramów :slight_smile:

Albo poczekaj i dozbieraj i kup to i to,jeśli chcesz np. pograć w Dooma3 to bez dobrej Grafiki i conajmniej 512 Mb ram się nie obędzie,tutaj to grafika jest wąskim gardłem,spowalnia cały system

Ja mam athlona xp 2200+, radeona 9550 XT, 768 ddr i na najmniejszych detalach doom 3 tnie ale da się grać :slight_smile:

ps. chociaż gra jest słaba w porównaniu do HL2 albo Far Cry