Działanie gier na sys. linux oraz konfiguracja Compiz Fusion

Witam!

Od niedawna planuje przerzucic się na Linuxa i powiedziec “pa pa” monopolowi Microsoftu!Ale wciąż nurtuje mnie jedno zagadnienie: Jak wygląda sytuacja z grami w Linuxie (niestety lubie sobie często pograc),czy na Linuxie da się pograc w nowe produkcje np Crysis, CoD4, Wiedźmin ?? Jeśli tak to jak z wydajnością tych gier na tym systemie? Prosze o wasze cenne opinie! Pozdrawiam.

Cod4 działa na pewno. Różnica między windowsem jest troszeczkę widoczna. Nie które produkcje się nie uruchamiają.

wiedzmin dziala bez problemow, cod4 byc moze odpalisz pod wine jest tez wspierany przez cedege wiec pewnie sie uruchomi.

crysis według wine appdb oraz cedega.com takze powinien dac sie odpalic.

Wiem ze wiedzmin chodzi ok, ale jak bedzie chodzim cod4 czy crysis pod wine/cedega niemam pojecia.

ALe jeśli bardzo lubisz grać w gry warto zostawić windowsa… Chyba że lubisz grać w gry, które akurat mają natywną wersję na min. Linuksa.

Z Wine musiał byś się zawsze pomęczy, bo czasem trzeba jakąś DLL z Windows dograć.

Z Cedega jest trochę inaczej, sam używam tego softu i powiem że jestem zadowolony, wszystkie gry ( w które czasami zagram) działają bez problemów, Crysis nie testowałem, bo mam Viste wiec nawet instalować mi się Crysis nie chciało :slight_smile:

Wiedźmin raczej nie zadziała. A to dlatego, że przez Wine nie ma obsługi Directx 10.0 Jednak (prawie!) każdą grę z Directx 9.0 uruchomisz. Directx 9.0 doinstalować.

A od kiedy to wiedźmin potrzebuje Dx10 do grania? ;|

Tu masz opisane jak to zrobić

http://ubuntutweak.blogspot.com/2008/05 … -wine.html

Dobra dzięki za info, a wkraczając na chwile na troche inny temat czy w Linuxie Ubuntu 8.04 (bo taką dystrybucje sobie kupiłem) jest już Beryl ( z tym przerzucaniem pulpitów itp.) czy trzeba zciągnąc?

Jest, ale nie Beryl, a jego następca Compiz-Fusion. Beryl nie jest już rozwijany.

A jak go włączyc i co da?

Gry z każdym wydanie wine mogą działać lepiej albo gorzej. W Wine 1.0 Silkroad Online działał dużoe lepiej niż na WinXP czyli gra działała płynniej i szybciej się uruchamiała. Niestety ale już na Wine 1.1 gra już straciła na wydajności a na wine 1.2 już całkowicie się nie da w nią grać, gra uruchamia się z 10minut i pojawiły się jakieś artefakty.

Wiedźmin dziala i to bardzo dobrze pod wine nie siej glupot