Dzielenie dysku 40GB

Jak podzielic dysk 40GB? Jak ustawic dysk wymiany itp i ile poiwnien miec miejsca jesli mam 256 ram (sdr)

jeśli chodzi o proporcje to ja bym zrobił 15GB na system i oprogramowanie reszta na dokumenty

raczej plik wymiany-jedna ze szkół mówi 2,5 x ilość pamięci RAM czyli u ciebie=640 ale możesz dać 1GB a ustawia się to tak: prawo klik na mój komputer->właściwości->zaawansowane->wydajność ustawienia->zaawansowane->zmień->rozmiar niestandardowy i wklepujesz

1,5 jak już i nie dawaj 1GB bo to zbyt dużo.

Ja jestem zdania, że system powinien przebywać na partycji w samotności.

Innymi słowy - osobna partycja na system, osobna na programy i osobna na multimedia.

Dzięki temu w razie formatu nie stracimy domyślnych ustawień czy choćby (w przypadku komunikatorów) archiwum.

Dlatego też proponuję 6-8 GB na system. 10 GB na programy i reszta na multimedia.

Dysk trochę mały, ale jest to najlepsze rozwiązanie.

Sam je zresztą stosuje.

dysk mały :smiley:

a co to ma być serwer czy komputer domowy. Jeśli ma nagrywarkę to po co mu większy?

Ja mam 40 GB

C: 20GB, 10,5 GB wolne (system i programy)

D:14 GB, 7,30 GB wolne (Moje dokumenty)

E: 5 GB, 1,9 wolne (instalki)

Nie sztuką jest zawalić śmieciem dysk twardy, sztuką jest utrzymać go w czystości i w maksymalnej wydajności. Kumpel ma 120 GB dysku i zawalił go tak że wolno komputer chodzi.

Jak każdy inny. zobacz

Daj na system te 6GB, ale zainstaluj go na partyjcji np.“D”. Myśle, że to bezpieczniejsze rozwiązanie !!