Dzielenie Dysku na Partycje +Instalacja Systemu

Wiam, ja z pytaniem :

Co mi dokładnie da podzielenie dysku na Partycje ?

Co po podzieleniu będe musial zrobic ?

czy jeśli 1 gra sie gryzie z druga Cs 1.6 Steam I NS. Bo jak mam NS brat na nim gra, a mi nie dziala steam i gry sie gryza"., Moge stworzyć drugie konto na kompie i juz bedzie po problemie .

Jak masz jeszcze system na komputerze (zakładam że tak i jest nim win 7) to najprościej użyć programu http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html i zrobić min. 3 partycje, wielkość : to zależy do czego - sam system win 7 potrzebuje 30-50GB (w zależności od ilości instalowanych programów) reszta wg. uznania :slight_smile: jeżeli dysk ma np. 500GB to: system 50 GB, Gry 200GB, Mulimedia - reszta.

odn. dalszej części pytania - nie gram więc Ci nie pomogę…

Możesz stworzyć osobne konto użytkownika w Windowsie i nie potrzeba do tego osobnych partycji. A samo partycjonowanie ma wiele zalet, ale dla twojego przypadku bardziej potrzeba osobnego konta użytkownika. Wiele partycji przy jednym, wspólnym koncie może nie rozwiązać problemu.

Witaj,

Mam na kompie steama i cs’a, nie jestem pewien co to NS i nie słyszałem żeby się gryzły. Z tego co wiem dowolna ilość gier nie powinna nijako wpłynąć na to jak działają. Problem może być w posiadaniu tej samej gry w dwóch różnych wersjach? Wtedy warto by było mieć osobną partycję na tą drugą wersję, chociaż osobny folder wystarczy.

Jeśli grasz z bratem to proponuję, tak jak blackross pisał 30-50 GB na system, i później w zależności od pojemności dysku - 2 partycje dla ciebie i brata na wasze gry i multimedia.

Po podzieleniu będziesz musiał pamiętać żeby instalować gry na wybranej partycji, np (D:) dla brata oraz (E:) dla ciebie, inaczej domyślnie będą się instalowały na (C:) tam gdzie mamy system.