Dzielenie dysku na partycje

Witam jak podzielić dysk na partycje o pojemnośći 74GB, miałem juz tak c:/ 30 programy windows programy, D:20 gry, E: 37 muza i inne. Kiedy indziej C:10 GB system, D:30 gry i programy E:34 muza i inne. Teraz mam c: 54 gry, programy windows. I reszta D:30 instalki i muze. A teraz myślę czy nie lepiej jedną partycje i na nią wszytko wpakować? Jak radzicie? W gry to za bardzo nie gram wiec gier niemam. Czekam na propozycje bo już sam nie wiem, jak podzielić ten dysk mądrze :stuck_out_tongue:

No dobra, ale powiedz czego najwięcej uzywasz więc może coś doradzimy!

10GB System, 8-12GB Instalki, 30GB Muza, 12GB Gry, 10 Różne. Z jedną partycją nawet niemyśl bo w wypadku awarii wszystko stracisz i będzie ■■■■ :mrgreen:

muzyka, no i programy różnego typu, od przegladarek po różnego typu do zmniejszania wielkości muzyki. Czasem gry ściagam z neta pliki.

Rzeczywiście, zastanów się po co w ogóle ci partycje? Osobisci odradzam, u siebie nie mam, choć kiedyż miałem. Zresztą wielu ludzi, z którymi rozmawiam też odchodzi od partycji. Nie zauważyłem, by w czymkolwiek to przeszkadzało - wręćz odwrotnie. Pozdrawiam.

Może tylko jeden przykładzik: Jeżeli robimy defragmentację dysku to chyba krócej to trwa jeżeli robimy to na partycji 30GB niż na partycji 60GB.

Jeżeli na dysku C: mam tylko system to właśnie na tym dysku następuje najwięcej zmian wymagających porządkowania. Gdy na dysku D: mam tylko programy to zmiany na tym dysku są znikome i nie wymaga on ciągłego prządkowania. Ta sam sytuacja dotyczy tworzenia kopii systemu(o ile się ją robi). Najważniejsza jest kopia dysku systemowego i chyba oczywiste by plik ten był jak najmniejszy.

Ja mam np. dysk 250GB podzielony na partycje:

C:(9GB)-System (Dla Visty musi być już o wiele większy dysk systemowy). Plik wymiany mam na dysku F:

D:(12GB)-Programy(zainstalowanych ponad 120 programów)

E:(100GB)Dokumenty(pliki muzyczne, grafiki, itd,itd)

F:(120GB)Gry,filmy itd.

Oczywiście każdy ma prawo mieć swoje zdanie pod tym względem i tworzyć inne podziały.

Tak na marginesie to mam jeszcze drugi dysk twardy na którym są kopie bezpieczeństwa systemu i programów czyli dysków C: i D oraz drugi system.