Dzielenie dysku

Witam,

wiem, że już o tym pisaliście ( czytałam większość porad na tym forum ) ale dla mnie to trochę za trudne. Dysk ma 250GB i chciałam go podzielić. Zrobiłam to narzędziem systemowym przez zmniejszenie partycji. Możliwości tego narzędzia to 170 na partycję z systemem i reszta na drugą. Chciałam dalej podzielić ale się już nie da.

Czy moglibyście pomóc, jak mam to zrobić innym programem ale w przystępny sposób, ewentualnie gdzie znajdę porady dla mniej zaawansowanych w tym temacie (krok po kroku). Boję się bym czegoś nie zepsuła.

System już zainstalowany.

Myślę, że ten temat interesuje wielu takich jak ja i może przydałoby się opisać go tu.

Pozdrawiam.

Dysk na partycje zazwyczaj się dzieli w instalatorze Windows.

“zazwyczaj” tak, ale powiedzmy że jakiś nieumiejętny “informatyk” zainstalował system na niepodzielnym dysku. Najlepiej zrobić to w programie co sie nazywa Partition Magic v8.0. Przygotowanie opisu całej operacji wymaga trochę czasu( a teraz tak owym nie dysponuje) więc jak będziesz chciała to napisz do mnie, albo poszukaj gdzieś na forum informacji odnośnie tego programu. Poza tym do dalszych operacji wymagał bym dokładniejszych informacji na temat dysku ( jak dokładnie jest podzielny - na jakie partycje, czy jest nim system, czy jest dysk na którym jest system , czy może jakiś oddzielny)

Pozdrawiam.

Komputer kupiony w sklepie z zainstalowaną Vistą premium, dysk miał 250 GB, jedna partycja.

Teraz po moim podzieleniu przez pomniejszenie ma C-163GB i drugi I-70 GB

Zależy mi na podzieleniu dysku C.

Marika 3 dni temy miałem ten sam problem i załatwiłem go w banalny sposób, lecz będzie troszkę roboty :stuck_out_tongue: Wyobraź sobie po każdej instalacji systemu w narzędziu zarządzanie dyskami, możesz zmniejszyć partycję o połowę. A więc tak zmniejszasz, przeistalowujesz windows, zmniejszasz itd… aż do skutku. :smiley:

polecam GParted

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=59&id=1738