Dzielenie dysku

Witam,

Kupiłem niedawno laptopa. Ma jeden dysk 750GB na którym jest zainstalowany system itp. a chciałbym podzielić go na kilka mniejszych. Jak to zrobić łatwo i szybko, bez reinstalacji i tego typy spraw. Z góry dziękuję :slight_smile:

Pozdrawiam

easeus partition master

poradnik stary ale powinien dziać

http://programs.pl/forum/showthread.php … me-Edition

Panel sterowania > Narzędzia administracyjne > zarządzanie komputerem > zarządzanie dyskami

Potem klikasz na partycje “c” na dole i “zmniejsz wolumin”. Poczekaj chwilę aż zakończy badanie dostępności miejsca. Potem pojawi się tobie okno “Zmniejsz C:”. Wprowadzasz wartość dla ilości miejsca do zmniejszenia (TU przeliczy tobie GB na MB).

Następnie obok pojawi ci się obok nieprzydzielone, więc klikasz na to PPM i wolumin prosty. Przechodzisz przez instalator i wuala.

Skoro masz dysk 750gb to zalecam zostawić miejsce dla partycji “C” tak ze 200gb.

tutaj filmik jak to podzielić

oraz opis

http://traxter-online.net/easeus-partit … artycjach/

Człowieku ty najpierw zrób sobie płytę “przywracanie do ustawień fabrycznych”. Nie dziel tak od razu bo stracisz połączenie z partycją recovery! Zrób tą płytę programem od producenta pewnie masz go gdzieś zainstalowany (u mnie Lenovo OneKey Recovery - 3/4 DVD). Zrób ją bo jak nawalisz to stracisz połączenie z recovery i jak przywrócisz system??

  1. Zrób płytę recovery

  2. Pobierz GParted LiveCD- i tylko ten bo inne niszczą połączenie z recovery!

  3. Uruchom Gparted i zrób partycje

  4. sprawdź czy po zmianach chodzi połączenie z recovery - albo jest guzik specjalny do tego który nazywa się One Key Recovery LUB z Skrót z klawiatury - przy uruchamianiu będzie pisać jaki klawisz jest do BIOS jaki do OKR, jaki do Boot Menu

Jak będziesz miał problemy to daj znać.

@up

zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

lepiej czysty chodzi nawet 3 razy szybciej niż preinstalowany

Witam, dzięki za pomoc, natomiast mam pytanie dotyczące kopii systemu o której pisze lazlow87. Razem z laptopem dostałem płytę System Recovery Media Windows 7 Home Premium SP1 For Distribution Only With a New Samsung PC. Czy na tej płycie jest już system z wszystkimi sterownikami i innymi śmieciami od Samsunga? Czy to jest właśnie ta płyta którą on ma na myśli czy jeszcze muszę sam wykonać jeszcze jakąś kopie programem Samsung Recovery Solution 5, który jest zainstalowany na laptopie?

Pozdrawiam

ja bym nadal preferował zrobić sobie własną kopie

jak-poprawnie-wykonac-backup-systemu-t504147.html

a skąd sterownki wsiąść to masz link wyżej co podawałem