Dzielenie internetu już podzielonego


(julo) #1

Hej, pytanie amatora - z góry przepraszam jeśli piszę głupoty.

Mamy już podzielony sygnał (kablem) do każdego pomieszczenia/pokoju.

Czy da się w jakiś sposób podzielić kabel który znajduje się w danym pomieszczeniu? Skoro sygnał już jest podzielony to czy mogę go podzielić jeszcze raz abym mógł używać dwóch kompów w jednym pomieszczeniu?

Z góry dzięki za czas i cierpliwość

J


(Kpc21) #2

Bo właściwie to piszesz głupoty. Nie napisałeś o co ci chodzi. Zapewne o Internet, ale trudno to nazwać sygnałem (bo sygnał idzie nie tylko do ciebie, ale i od ciebie).

Rozumiem że masz router (z wbudowanym switchem, to dzięki niemu router ma kilka gniazdek na komputery), od którego masz poprowadzone kable do komputerów w każdym pokoju. W takim razie kup dodatkowy switch i rozdziel nim "sygnał" który jest w danym pokoju.


(roobal) #3

To będzie już tak zwana zabawa w pajęczarza. Jeśli chcesz rozdzielić dodatkowo łącze to musisz wyposażyć się w router lub z jednego komputera zrobić router albo jak pisał Kpc21 kupić dodatkowy switch ale to zależy wszystko od tego jakie masz łącze i ewentualną topologię własnej sieci domowej. Wyrażaj się precyzyjniej ----> http://rtfm.killfile.pl#precyzja.

Pozdrawiam!


(Agatonster) #4

julo ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.