Dzielenie Internetu na 2 komputery + 1 komputer tylko sieć

(Kuli39) #1

Witam serdecznie. Na początek zacznę od opisu mojej sieci domowej.

Posiadam Internet z Neostrady łącze 2mb dzielone na 2 komputery kablem przez router Cerberus P6311-072.

Wszystko śmiga aż miło jednak problem tkwi w tym że chcę podłączyć 3 komputer (laptop) i podzielić tylko sieć (do gier i wymiany plików) nie chcę dzielić internetu. Jeżeli podłączam komputer i ustawie automatyczne wykrywanie IP to natychmiastowo jest na tym 3 komputerze internet. Czy mogę tego dokonać jakimś programem czy mogę to zrobić jakimś programikiem ? Z góry dziękuje za pomoc:)

(Gugu007) #2

Wystarczy, że na na lapku we właściwościach TCP/IP podasz jakieś niewłaściwe adresy DNS. :mrgreen:

(Monczkin) #3

kuli39 , nazwij proszę temat konkretnie. Przeczytaj regulamin forum.

(Agatonster) #4

kuli39 ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Kuli39) #5

Tak tylko chodzi mi o to że ja chce być adminem i mieć możliwość odcięcia internetu z mojego komputera w taki sposób żeby tamten 3 komputer (laptop) nie mógł się w żaden sposób podpiąć :slight_smile:

(Kuli39) #6

Widzę że wszyscy wiedzą jak to zrobić ale nikt się nie podzieli swoją wiedzą...

(pysiu) #7

Popatrz na routerze czy nie ma blokowania portów po macu jeśli jest to zablokuj port 80 dla tego komputera wpisując jego adres mac i wtedy nie masz internetu to znaczy strony się nie bedą ładować :slight_smile:

(Kuli39) #8

Chcę mieć całkowitą możliwość zarządzaniem Transferu z poziomu mojego komputera. To mi w sumie nie pomoże za bardzo :confused:

(Kpc21) #9

Wejdź w panel konfiguracyjny routera i zobacz, jakie tam są opcje.