Dzielenie internetu na 3 komputery


(adamo000) #1

Witam,

Nie znalazłem na forum ani w internecie żadnych satysfakcjonujących mnie informacji.

Mam internet iPlus (modem USB) i chciałbym go podzielić na 3 komputery poprzez lan. Mam 2 karty sieciowe, jedna wbudowana i jedna zewnętrzną. Wiem, że istnieje coś takiego jak mostkowanie kart sieciowych. Może jakimś programem da się podzielić. Nie wchodzi w grę dzielenie neta porzez lan i wifi. Jeżeli mostek to jakie adresy wpisać dla klientów i dla mostka?

Pozdrawiam,

adamo000


(mordesku) #2

mostkowanie kart sieciowych nie służy udostępnianiu internetu tylko zwiększaniu przepustowości. Co do udostępniania to robiłem coś takiego tylko na linuxie klasycznymi metodami iptables i pppd


(roobal) #3

Włącz po prostu udostępnianie łącza innym komputerom w sieci.

Pozdrawiam!


(bubon) #4

Mostkowanie może służyć udostępnianiu internetu. Przerabiałem to - do komputera podlączony przez usb modem neostrady, w tym samym komputerze znajdowały się dwie karty sieciowe (do każdej kablem podłączony komputer), które zostały zmostkowane.

Połączenie internetowe zostało udostępnione właśnie temu mostkowi i wszystko działało.


(gucio0123) #5

najprostszym rozwiązaniem będzie zakup: http://www.ceneo.pl/2722051 wtedy będzie działało to niezależnie tak jak u mnie tez mam w domu iPlus-a i w tej konfiguracji sama instalacja nie jest trudna po wejściu przez przeglądarkę do rutera masz wszystko co i jak polecam


(adamo000) #6

Też kiedyś mostkowałem i mi nie działało. Zapewne wina leżała po stronie złych adresów IP. Pamiętasz jakie adresy wpisałeś dla poszczególnych komputerów?


(roobal) #7

Mostek działa podobnie do switcha, wówczas obie karty i reszta komputerów powinny być w tej samej podsieci.

Pozdrawiam!