Dzielenie neostrady na 4 komputery przez WLAN

Hej.

Przejdę od razu do rzeczy.

W mojej miejscowości może w przyszłości założę Internet bezprzewodowy jak na razie na 5 osób. Kupiłbym wtedy Neostrade 6mb/s , router i jakąś odpowiednią antenę która by nadawała sygnał. Dałbym to kumplowi który mieszka naprzeciwko każdego z kolegów którzy by odbierali od niego sygnał. Każdy z nas ma Internet radiowy więc sprzęt nie byłby problemem. Na tym routerze ustawiłbym jakieś ograniczenia dla każdego kolegi tak by każdy z nas miał prędkość 1,2mb/s. Dzięki temu mielibyśmy przy okazji otoczenie sieciowe więc granie nie było by problemem. Kolega 4 łączyłby się z netem przez lan.

Oto rysunek przedstawiający w skrócie o co mi chodzi. f68b09413323eec2m.jpg

Moje pytania to takie:

Czy jeśli ja kupie neo i dam je koledze który podepnie je do swojego łącza telefonicznego to to pójdzie na mój rachunek?

Czy w ogóle to zadziała??

Nie to twój kolega co będzie stało neo to będzie musiałał zakupić neo, ponieważ to u niego będą musieli aktywować neta na lini telefonicznej(na jego numerze telefonu), to nie działa na zasadzie że dostanę modem i gdzie go podłącze to neta bedzie choidzi. Tak więc kolega musi podpisać umowę z neo.

Dajblo napisz coś więcej odległości

może warto zastanowić sie czy nie zorbic anteny dookolnej

Djablo , nie wiem czy wiesz ale to nielegalne :). W regulaminie od Neostrady powiedziane jest że łącze może być podzielone w obrębie gospodarstwa domowego.

Tyle że raczej tego nikt nie sprawdzi, chyba że by zaprosił montera kiedyś i przy gniazdeczku router, kabelek za okno i mała panelówka z oknem ^^.