Dzielenie neostrady

Chce podzieli moja neostrade 1024 na dwa komputery. Potrzebuję wiec urządzenia która ma w sobie modem router i swich. Mam zatem pytanie.

Czy ten sprzet sprawdzi sie do tego celu?

http://www.allegro.pl/item150839764_pen … _5lat.html

Jeżeli nie to jakiej firmy sprzet polecacie do dzielenie neostrady (chodzi mi tylko o podział kablem). Czy w oprogramowaniu takich urządzeń można ustalić prędkości dla poszczególnych komputerów tak zeby np. przy jednoczesnym ściagniu plików transfer dzielił się po równo?

To urządzenie się nadaje. Tylko że podział drogą radiową a nie kablem. Pozdrawiam

Kupiłem router Linksys AG241-EU v.2. Mam pytanie jakich programów użyć aby podzielić transfer? Wiadomo mozna netlimiterem zrobic ograniczenia, ale moze znacie jeszcze jakas lepsza metode :slight_smile:

Tak przy okazji ktos wie do czego służy opcja grant w programie netlimiter

Trzeba bylo kupić router z podziąłem pasma :wink:

Za drogie są. Ten ma QOS ale nie mozna przypisać konkretnych wartosci tylko ustawić priorytety. Takze wchodzi w grę tylko soft

Jeżeli kupiłeś taki router a modem ADSL jest w nim wbudowany (i przez modem w routerze łączysz się z neostradą) to nie ma możliwości programowej kontroli przepustowości łącza na wyjściu z routera, chyba, że byłoby to dedykowane oprogramowanie routera. Wtedy byłaby jakaś szansa.

Przeczytaj dobrze mojego posta. Chodzi mi o program typu netlimiter

… a ja chce kupic router Linksys WAG200G-EU + karty Wifi TP Link WN551G zeby rozdzielic neo w domu (duzym domu:).

Co myslicie o tym sprzecie i tym polaczeniu kart z routerem?

Czy bedzie internet na kompie oddalonym o jakies 30m scian od routera?

Chodzi mi przede wszystkim o dobra jakosc polaczenia, brak zawieszen itp - nie potrzebuje zaawansowanych opcji routera.

Firma Linksys jest znana z wysokiej jakości produktów. Pół roku temu w mojej małej sieci osiedlowej wymieniłem wszystkie D-linki i 2 planety na linksysy i jestem bardzo zadowolony. Co do karty to Ci nie podpowiem nic bo nie znam tego modelu ale router bardzo dobry.

Podlacze sie pod temat :wink:

Mam kompa z NEOSTRADA i modem podlaczanym pod USB. Chcialbym podzielic ta neostrade (512) z laptopem siostry. Jakimi najprostszymi metodami to osiagnac?? Dodam ze w PC mam karte sieciowa i mam rowniez scrossowany kabel. Czy za pomoca tego kabla da rade podlaczyc laptopa z PC i udostepnic usluge na laptopa?? POZDRO

Złączono Posta : 08.01.2007 (Pon) 17:48

Nikt nie potrafi mi odpowiedziec?? POZDRO