Dzielenie neta


(Ko0za) #1

Witam od niedawna mam netie na poł z sasiadem, podzielone jest droga radiowa i niestety siec jest bez żadnych blokad i kazdy może sie do niej podłaczyc za free;/ i zwiazku z tym czy mogłbym to jakos zablokowac? niesty nie mam dostepu do rutera;/

Proszę o pomoc i pozdrawiam


(MrAsusrp6) #2

Nie.

Musisz mież dostęp do routera.


(PaPuX) #3

Z poziomu routera trzeba włączyć filtrowanie IP/MAC


(Grzegorz Ch) #4

ko0za , musisz mieć dostęp do routera. jak pisał PaPuX można włączyć filtrowanie po IP/MAC, dodatkowo włączasz szyfrowanie np. WPA2, możesz również wyłączyć rozgłaszanie (SSID Broadcast).


(Ko0za) #5

No to niestety nic nie zdziałam z gosciem się nie idzie godadać bo on wie lepiej(niby) A dało by się np dowiedzieć gdzie znajduje sie dany nadajnik?? bo wykrywa mi siec do ktorej chciałbym sie podłaczyc a nie wiem gdzie jest nadajnik a widzi mi tylko 20% a niestety to troszke mało… Dodam że czasem moge sie z ta siecia połaczy czasami

Dzieks za info :slight_smile:


(Agatonster) #6

ko0za ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.