Dzielenie partycji w paragon partition manager

siemka, nie znalazłem podobnego wątku, dlatego prosze w tym o pomoc

mam problem z tym programem, nie wiem jak przenieść miejsce z jednego dysku na drugie… nie znalazłem polskiej wersji programu i jest cięzko. a nie chce nic ************ :frowning:

czy ktoś mógłby mnie poinstruować co do tego jak przeniesc miejsce z jednego dysku na drugi w PARAGON PARTITION MANAGER???

aha, mam viste, jesli to cos da :stuck_out_tongue:

BŁAGAM HELP!

Tu masz instrukcję: http://komputery.katalogi.pl/Partition_ … 28436.html

Jak nigdy tego nie robiłeś to lepiej poproś jakiegoś kumpla o pomoc bo sam to możesz to jak napisałeś>>>>>>>>>>>>>>>>Sorry za wyrażenie! !!

Sprecyzuj. Jakie miejsce? Chcesz zmienić rozmiar partycji w ten sposób, żeby uzyskać na jednej z nich więcej wolnego miejsca? Czy (co nie jest takie proste i dobre) przenieść wolne miejsce z jednego fizycznego dysku na drugi? (robiąc wspólną partycję na dwóch napędach - wolumin dynamiczny).

no bo jest taka sprawa. na dysku C mam tylko 10gb miejsca a na dwóch pozostałych po 100GB, no i nie uzywam nawet połowy z tego co na tych D i E mam. na C (10GB) mam windowsa, i to za mało miejsca, bo cały czas cos sie instaluje automatycznie i w ogole. więc chce z dysku o pojemności 100GB odjąć te np. 20 GB i dodać do tego co ma 10GB. jak to zrobi?

mam nadzieje ze teraz już sprecyzowane w 100% :smiley:

teo181 , proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem używając opcji Edytuj oraz poprawić wiadomości - na Forum używamy polskich znaków w pisowni.

Teraz jest już jaśniej. Zamiast dysku powinieneś użyć słowa partycja. Opiszę na przykładzie Paragon Partition Manager 9.0

  1. Odpal program. Z lewej części okna wybierz Partitioning , a następnie kliknij na Redistribute Free Space ,

  2. Powinno się pokazać okno Welcome to the…. Nie wnikając w szczegóły kliknij Next> ,

  3. Teraz wybierz partycję, którą chcesz powiększyć. W Twoim przypadku jest to C (powinna być na samym początku paska symbolizującego graficzny rozkład partycji na dysku),

  4. Next>

  5. W następnym okienku wybiera się, z jakiej partycji ma być “wzięte” wolne miejsce do powiększenia C. Sugeruje wybrać partycję D, oraz kliknąć Next> ,

  6. Teraz możesz sobie ustawić o jaką wartość powiększyć partycję C. Prawdopodobnie 20 GB by pasowało.

  7. W ostatnim okienku jesteś proszony o potwierdzenie swoich decyzji, po czym program przystąpi do działania. Możliwe, że poprosi przed pracą o restart komputera.

w programie o którym piszesz nie mam tej opcji :’‘Redistribute Free Space’’

są tylko:

create partition

format partition

partition manager 9.0

hmm… trzeba mieć pełną wersję aby była ta opcja? jak tak to prosze podaj strone, będę bardzo wdzięczny :slight_smile:

W dniu 02.05.2008 , o godzinie 22:38 został dopisany post przez teo181

mam już pełną wersje. SERDECZNE DZIĘKI ZA INFO! !!

Sorki. Mam wersję 9.0 Professional. Na zwykłej też oczywiście można to zrobić, lecz trochę inaczej.

robie dokłądnie to co napisałes w swojej instrukcji… sciągnąłem odpowiednią wersje i powinno wszytko być ok ;| ale nie jest :frowning: dlaczego?.. boże, uruchamia sie ponownie kompa i nic nie ma zmienionego. :frowning:

teo181 - byłeś o coś proszony. Jesteś nowy na Forum, więc powtórzę.

Proszę zapoznać z treścią poniższych tematów i zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu należy użyć przycisku zmien.gif

:arrow: viewtopic.php?p=980957

:arrow: viewtopic.php?f=5t=210226

:arrow: http://rtfm.killfile.pl/#tematy

Pozdrawiam.

co mam zrobic kiedy nie moge w tym programie dodac miejsca na dysk C? :frowning:

(wersjaPro 8.5)

Spróbuj innym. Możliwe, że najpierw musisz przesunąć partycję extended “w prawo”, żeby zwolnić miejsce po C.