Dzielenie radiowki kablem bez routera

(Nerulka1) #1

Witam.

Mam pytanie czy mozna pozdielic radiowke bez routera kablem i jak to mozna zrobic?

Przedtawie jasniej sytuacje:

Mam jeden normalny komputer na ktorym urzytkuje ja, jest on polaczony normalnie radiowka. Ostatnio zlozylem ze starych czesci komputer, posiada on sprawna karte sieciowa i chcialbym go podlaczyc do sieci za pomoca jakiegos kabla. Ten komputer moze byc wlaczony aby tamten mial internet, tyle ze radiowka zajmuje karte sieciowa ;/. Slyszalem ze isnieje jakies rozwiazanie bez zadnych routerow wi-fi bo to bezsensu jak 2. komputer stoi 3 metry od tego. Potrzebuje wiedziec :

1. Czy sie da?

2. Co jest potrzebne?

3. I jak to zrobic ?:stuck_out_tongue:

p0zdrawiam

(Enter6000) #2

Potrzebne rzeczy to:

1. Dwie karty sieciowe z wejściem RJ-45.

2. Kabel krossowany z dwoma końcówkami RJ-45.

To wszystko podłączyć..

A następnie skonfigurować komputery według tego poradnika: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34&id=1&Mala+siec+domowa+w+Windows+XP

Tydzień temu zrobiłem to samo. Wszystko działa bez żadnego zarzutu.

(Nerulka1) #3

ale chodzi o to ze 2 karty maja byc w jednym komputerze czy po jednej do tych komputerow

(Enter6000) #4

Po jednej karcie w komputerach, tzn. w pierwszym kompie karta s i w drugim karta s.

http://allegro.pl/item331177008_karta_sieciowa_rtl_8139.html

Taką kartę mam na jednym z dwóch komputerów.

(Nerulka1) #5

No to by bylo zwykle polaczenie tyle ze u mnie na tym komputerze jest juz karta zajeta przez radiowke. Tak myslelem czy by przez taki "rozdzielnik" dzialalo?

p0zdr

(Enter6000) #6

A czy w tej karcie od radiówki jest jeszcze jakieś wejście? Wątpię.

Te wejście w środku jest właśnie od tego kabla, co jest potrzebne. Zobacz, czy nie masz takiego z tyłu komputera, bo możliwe, że masz już wbudowaną [tak jak ja to mam].

Jeśli nie masz, to trzeba będzie dokupić kartę sieciową.

Dzielenie "radiówki" nie polega na "rozgałęzieniu kabla", tylko poprawnej konfiguracji już na komputerze.

(Nerulka1) #7

No mam takie wejscie i w jednym i w drugim komputerze, nie za bardzo zrozumialem ale chyba mam dokupic jeszcze jedna karte sieciowa do tego komputera co jest podlaczona radiowka bo ta karta jest juz zajeta przez radiowke? Tyle z tego zrozumialem.

p0zdr

(Enter6000) #8

Masz takie wejścia. Są wolne? Tzn. nic tam nie jest podłączone [do tych wejść] ?

(Nerulka1) #9

W tym komputerze jest podlaczona radiowka i ona zajmuje karte sieciowa, natomiast w drugim komputerze jest wolne. I wlasnie chodzi mi o to zeby internet byl w drugim komputerze, a ten komputer moze byc wlaczony.

p0zdr

(Enter6000) #10

To jeśli wejście [karta sieciowa[ jest zajęte, to musisz dokupić. Jeśli wszystko podłączysz kablem bez routera, to żeby Internet był na drugim kompie, to pierwszy musi być włączony.

(Nerulka1) #11

No wiem ze by musial byc wlaczony ale mi to w niczym nie przeszkadza ;]. Drugi komputer jest w tym samym pokoju wiec tylko kablem podlaczyc. No to pojde moze nawet dzisiaj i kupie ta karte, tylko problem moze byc przy podlaczeniu ;/. Ja sie podlacza tak jak np. karte graficzna? Czy jakos inaczej?

p0zdr (jest tu cos takiego jak "pomogl" ?:P)

(Mrooveq) #12

wkładasz ją w wolny slot i już.