Dzielenie sygnału wi-fi

Witam, mój problem polega na tym,że chciałbym podzielić internet bezprzewodowy który dostarczany jest do komputera stacjonarnego.Internet uzyskuję od miejscowego dostawcy internetu, przez kartę sieciową umieszczoną w moim komputerze stacjonarnym do której kablem podłączona jest antena zewnętrzna. Chciałbym teraz umożliwić podłączenie do sieci przez Wi-Fi laptopa. Internet nadal może być dostarczany do komputera stacjonarnego przez kartę sieciową i antenę,nie stanowi to dla mnie problemu, jednak chciałbym się swobodnie poruszać po mieszkaniu z laptopem nie myśląc o tym że trzeba się łączyć kablami z komputerem stacjonarnym żeby mieć interent. Ralink Rt2561ST Jest to dokładnie ta karta sieciowa.

Jeżeli dobrze wyczytałem to złącze antenowe to RP-SMA

Dziękuję za pomoc.

żeby podzielić sygnał to potrzebujesz router bezprzewodowy, stacjonarke podpinasz kablem a laptop przez wifi jedzie.

Ale wtedy będę miał dostęp do netu tylko gdy stacjonarny komputer jest włączony i jest połączony z siecią tak?

Jeśli kupiłbyś router z wymienną anteną podłączasz antenę do routera, klonujesz mac pc potem przez wifi łączysz się lapem. I będzie net wszędzie.

właśnie mój dostawca netu monitoruje mac sieciówki którą mam w kompie. Czy będzie wiedział że zamiast jego karty sieciowej używam routera i dziele sygnał na 2 komputery ? Jeszcze czegoś nie rozumiem, myślałem że antenka w routerze ma rozsyłać sygnał po mieszkaniu, a jeżeli podepnę zamiast niej swoją antenę zewnętrzna która odbiera sygnał od dostawcy, to co w routerze będzie rozsyłać internet po mieszkaniu ?:slight_smile: Może trochę głupie pytania ale nie chcę wydawać kasy na darmo.

kabel od anteny zewnętrznej podpinasz do routera, a z niego kabel idzie do komputera stacjonarnego i wifi do laptopa, poza tym jak sklonujesz MACa to router będzie tj. Twoim komputerem dla Twojego dostawcy

Witam

Miałem podobny problem. W moim przypadku sprawę załatwił dostawca internetu w ten sposób, że mam zainstalowane dwa routery.

Jeden pracuje jako klient i odbiera sygnał od dostawcy internetu a drugi rozsyła sygnał radiowo. Jest też możliwość podłączenia z

routera klienta internetu przewodowo (u mnie są to routery TP-LINK modele TL-WR543G i TL-WR340G). Oprócz ceny roterów zapłaciłem

ok. 20 zł za montaż i konfigurację.

Wiem, że są też routery tzw 2 w jednym, czyli mogą pracować jako klient i później rossyłać bezprzewodowo (musi mieć dwa radia).

Pozdrawiam

Myślę że właśnie skorzystam z takiego routera który jednocześnie odbiera i rozsyła sygnał wi-fi. Znalazłem nawet taki na allegro:) http://allegro.pl/ovislink-airlive-duo- … 92383.html

Oszczędzi to chyba sporo pracy, ma klonowanie mac więc nie będzie chyba problemów. I będzie to tańsze rozwiązanie niż kupywanie 2 routerów. Dziękuje wszystkim za pomoc.