Dziwna 5mb partycja

Otóż na moim twardym dysku(160GB) mam 3 a właściwie 4 partycje.

C: Windows XP

D: Dane

E: Jakieś programy i gry. To co się instaluje

G: I tu jest moje pytanie jest tu 5mb partycja, która nazwę “primary”. Co zrobić, aby połączyć ją np. z partycją C: Gdy próbowałem to zrobić Paragon Partition 9.0 to nie szło. A jak chciełem zmienić na logical, ntfs to partycja C: robiła się cała czerwona i wolałem nic nie robić.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

jest to partycja czy obszar wolny?

u mnie robiło się coś podobnego, zostawało 8MB nieprzydzielonego miejsca jak dzieliłem dysk podczas instalacji XP, natomiast gdy dzieliłem dysk już pod samym windowsem tego miejsca już nie zostawiało

moja propozycja rozwiązania jest taka, jeśli jest to partycja to ją usunąć i zostawić nieprzydzielone miejsca, 5MB Cię chyba nie zbawi a przez nieumiejętne posługiwanie się programami typu Paragon Partition możesz usunąć jakieś dane

http://komputery.katalogi.pl/Partition_ … 28436.html

Najlepiej jakbyś dał screen z Paragon lub zarządzania dyskami. Jeśli partycja o której mówisz jest “na końcu” dysku to poprostu ją usuwasz (Delete) aby otrzymać wolne miejsce, a następnie rozszerzasz partycje która znajduje się przed tą pratycją (Resize/Move). Wszystko robisz Paragonem odpalonym z płyty CD.

Aby utworzyć logiczną musisz posiadać partycję rozszerzoną.

Nie ma możliwości przydzielenia całej wolnej przestrzeni dysku. W zależności od wielkości wolna przestrzeń pozostanie 2-8MB.

Nie mam co się rozczulać startą dyskietkową. Większa strata jest przy zakupie 500 GB gdzie liczą 1000MB = 1 GB a nie 1024 :wink: Marketingowcy

To nie żadna strata, skoro rozmiar fizyczny dysku jest jaki jest, to nie zmieni tego nalepka na HDD.

Podobnie jest z zestawami głośnikowymi, gdzie jako moc faktyczna podawana jest moc muzyczna zestawu, a potem wielkie zaskoczenie jak otworzy się obudowę a moc znamionowa głośnika 4 razy mniejsza od tej co podał producent zestawu :stuck_out_tongue:

Te 5 MB wynika z niedoskonałości programu partycjonującego zamontowanego systemie. Zostaw to w spokoju i nie przejmuj sie tym.

http://img265.imageshack.us/my.php?image=partycjagvg4.jpg

I nie chodzi mi o to, że kupuję dysk 160GB a mam 150GB w rzeczywistości.

I co to jest bootable partition?? Wyskakuje ostrzeżenie, żeby jej nie usuwać.

Nie usuwaj tej partycji (7,8MB). Jak widać jest to jedyna partycja podstawowa (aktywna) + partycja rozszerzona (149GB) z trzema dyskami logicznymi. Wedle szeroko rozumianej definicji jest to partycja systemowa (7,8MB):

Definicja partycji systemowej i partycji rozruchowej

EDIT.

Jeśli będziesz kiedyś przeprowadzać jakąś operacje to przy pomocy bootcd. Znajdziesz je w -> Tools -> Recovery Media Builder -> CD/DVD -> Typical -> i wypalasz na CD -> uruchamiasz podczas bootowania. Program naprawde dobry. Ostatnio przeprowadzałem partycjonowanie pod Linuxa (na dysku był XP oraz Windows 7 Beta) i wszystko poszło gładko.