Dziwna ikona w tray - przekierowuje na dziwną stronę

Znowu proszę o pomoc w imieniu znajomego. Problem polega na tym, że odwiedził stronkę z której zainstalował sie jakiś program. Przy uruchomieniu systemu w trayu zapala sie dziwna ikonka po kliknięciu w którą uruchamia sie Internet Explorer na stronie http://www.spylocked.com/?aff=334. Po wejściu na ta stronę i kliknięciu coś do ściągnięcia avast informuje o wirusie.

W związku z powyższym proszę o odczytanie logów i udzielenie pomocy aby pozbyć sie tego dziadostwa. Z góry dziękuję i podaję logi

hijackthis:

Silent Runners:

odpal msconfig z “start -> uruchom” i w zakładce “Uruchamianie” poszukaj nazwy tego proga. Odznacz go i sprawdź ścieżkę żeby go ręcznie usunąć.

Problem w tym, że powyłączałem dziwne programy w msconfig a mimo to ikona sie pokazuje w trayu.

Próbowałeś w msconfig sprawdzić sciezkę do tego pliku i wywalić go bezpośrednio z dysku?

próbowałem i nie można go usunąć :frowning:

robiłeś to w trybie awaryjnym, jeśli nie to w awaryjnym spróbuj

Nie należy odznaczać wpisów od syfu poprzez msconfig na zakładce Uruchamianie, ponieważ to nie jest sposób na syf, a tylko utrudnia jego wykrycie.

Folder usuń ręcznie w trybie awaryjnym natomiast wpisy HijackThis.

Użyj narzędzia SmitFraudFix z opcji numer 2 w trybie awaryjnym.

Użyj narzędzia FixWareOut.

Sprawdź czy masz na dysku te pliki:

a jeśli tak to usuń je ręcznie.

Po wykonaniu pokaż nowy log z HijackThis, SilentRunners oraz zawartość pliku c:\rapport.txt i c:\fixwareout\report.txt

zrobiłem wszystko jak kazałeś i ikona z traya znikła. Podaje logi i pliki raportów

hijackthis

Silent

c:\rapport.txt

Usuń ten wpis HJT i to już wszystko :slight_smile:

Dzięki Adam9870 za pomoc _/ masz u mnie wielkiego browarka :smiley: