Dziwna litera przed nazwą plików i niemożliwość ich otwarcia

Witam.

Mam koszmarny problem, otóż na karcie pamięci przepadło mi z 200 obrazów. Przed ich nazwami wyświetla się litera ň. Wygląda to tak:

bladkarta1.jpg

bladkarta1.jpg

Ogólnie nie da się nic z tym zrobić, ani otworzyć, ani zmienić nazwy… Nie wiem co się dzieje i nie ukrywam, że zależy mi na tych zdjęciach.

Może to wina tej literki w systemie, spróbuje jeszcze na Linuxie otworzyć te pliki…

(Nie jestem pewien co do działu, w razie co proszę przenieść)

Pozdrawiam i proszę o szybką pomoc.

W linuksie usunie.

W Windows skasuj to total Commander albo Mucommander.

Coś mnie podkusiło i dałem ScanDisk i mi zamieniło kilka folderów na pliki. :confused:

Dobrze, że mało ważne i mam ich kopie…

Total Commander też nie daje rady.

Jeśli masz kopie zapasowe i zależy ci już tylko na usunięciu “popsutych” plików to możesz:

  • spróbować jeszcze raz z TC, ale na czas zabawy włącz wyświetlanie nazw plików w formacie 8.3 (stare DOS-owe nazwy). Zanim skasujesz, spróbuj w tym trybie zmienić nazwę.

  • spróbować usunąć cały folder

  • skopiuj sobie gdzieś na boczek pozostałe, nieuszkodzone dane z karty i ją po prostu, na bezczelnego sformatuj.

No właśnie zależy mi na odzyskaniu, bo z usunięciem to właśnie bym tak zrobił jak opisałeś to na końcu…

PPM na partycji->właściwości->sprzęt->sprawdź->zaznaczasz obie rzeczy i klikasz rozpocznij

według mnie to jest błąd w zapisie czyli jeśli sprawdzanie błędów nie naprawi tego to pozostaje format karty

Przed formatem warto jeszcze przepuścić te pliki/kartę przez coś do odzyskiwania danych

http://fotografwpodrozy.pl/oprogramowan … y-pamieci/

Byle ostrożnie, żadnego automatycznego naprawiania itp itd. Wszystko pod kontrolą, musisz wiedzieć co i dlaczego te programy robią z plikami

PS. Ciekawi mnie czy próbowałeś tego myku z Total Commanderem i nazwami 8.3 Mogę się oczywiście mylić ale chyba te pliki uszkodzone nie są. Mają rozsądne i chyba prawdziwe rozmiary, inne atrybuty Eksplorator też wyświetla… Uszkodzone są tylko ich nazwy. Uszkodzone, albo użyłeś jakiegoś programu słabo lub wcale obsługującego unikod. Stąd te dziwne znaczki na początku nazwy.

Dziękuje wszystkim za porady, ale niestety żaden sposób nie pomógł, tez z Total Commanderem też nie.

Próbowałem także tymi programami do odzyskiwania danych, ale nic to nie dało, bo znalazło tylko pliki usunięte (których i tak nie odzyskałem…).

Włączyłem Linuxa i tutaj bez problemu mogłem wykonywać wszystkie operacje na nich. :slight_smile:

Skopiowałem je i pozmieniałem nazwy na normalne, bez tych dziwnych znaków. Odzyskałem 100%.

Jeszcze raz dziękuje za pomoc. :slight_smile: