Dziwna sprawa z pakietami na radiówce

Witam, mam problem , otóż mimo mojego bardzo dobrego połączenia z Bramą Domyślną czasy po 30ms przy użyciu 2500bajtów 0%strat, na zewnętrznych serwerach tracę po 30-50% pakietów… (na każdych serwerach). Gdy piszę do administratora sieci mówi mi, że nie wiem w czym tkwi problem i nie może mi pomóc. Moja sieć to http://www.airnet.opole.pl.

Może ktoś się spodkał z taką sprawą i zechce pomuc?

Serdecznie pozdrawiam.

i chyba dobrze pisze, przecież nie ma on wpływu na trasę pakietów poza swoją siecią, a dokładnie pinguj nie bramę tylko łącze wyjściowe sieci to wtedy po czasie dojścia i powrotu pakietów możesz ustalić czy problem jest w sieci czy poza. Zewnętrzne serwery mają swoją trasę routingu, na które Twoj admin nie ma wpływu / teoretycznie / chyba że ustalił na routerze swoją statyczną tablicę routingu ale w to wątpie, może być także problem jakiegoś routera po drodze, który mocno spowalnia ale po jakimś czasie to powinno się zmienić bo routery “uczą się” najlepszych tras. Sprawdź poleceniem tracert do jakiegoś ip jaki jest czas i na jakich serwerach wtedy wyłapiesz gdzie pakiety “utykają”

Przed chwilą powiedziałem koledze aby założył serwer wszedłem i sytuacja wyglądała tak samo. Mamy inne podsieci więc dane musiały najpierw trafić do serwera a potem do niego. Kilka dni temu kiedy byłem w podsieci z nadajnikami i miałem Ip 192.168.11.x i łaczyłem się z Ip 192.168.11.x nie było lagów natomiast kiedy łączę się do innych Ip na LANIE niż moje mam te lagi. Oczywiście w podsieci szło po nadajnikach znacznie krócej niż do innych podsieci.

Złączono Posta : 08.02.2007 (Czw) 20:47

pomyliłem się z nickami napisałem z profilu Brata ale luky = ninjor :twisted: :stuck_out_tongue:

Airnet Opole to dosyć rozległa sieć. Do jakiego regionu należysz (skąd jest administrator) ? Mam tam kilku znajomych adminów 8) …

Mieszkam gdzieś w okolicach Głubczyc… nieopodal Kietrza.

Niestety “nie mój region”, ale tak jak pisali koledzy, wszystko o czym piszesz odbywa się poza siecią i nie możesz mieć pretensji do adminów …