Dziwne artefakty na monitorze

dysk mozesz dac spokojnie nizej - w koncu bedzie owiewany przez wentylator 8) ew. w miejsce stacji dyskietek…

  • daj nizej naped cd/dvd, a na niego poloz zbedne kable, reszte uloz - szczegolnie ten od P4 (zasilanie cpu 4-pin)

  • wentylator podlacz pod plyte - powinno byc miejsce na sys/case fan - w biosie powinienes moc ustawic obroty, by nie byl zbyt glosny, a wciaz efektywny…

No zobaczymy, bo nie wiem czy nie bedzie tak ze aby te kable spoczęły na górze napędu to będę musiał je rozpiąć, a wtedy będzie lekki nieład. Pokombinuje w każdym razie i zrobię fotkę jak to wygląda. Jutro po zajęciach zajdę do jakiegoś sklepu w Warszawie i może dostanę coś takiego, bez potrzeby zamawiania przez sklep internetowy bo i tak pewnie na poniedzialek dopiero by było.

Cały czas zastanawiam się czy jeden ten wiatrak na bok obudowy by nie starczył…

kable musisz rozpiac, jak inaczej wyobrazasz sobie ‘ulozenie’ ??

nielad, to jest teraz… 8)

co do wentylatora z boku, bo wiatrak mąkę mieli, nie powietrze… sa dwie teorie - jedna zaklada nawiew u dolu obudowy kazda szpara, druga kierunkowosc wieksza (przod-tyl lub odwrotnie) przy uwzglednieniu podstawowych praw fizyki…

Kupiłem jeden wiatrak na razie i zamontowałem go na bok, ponieważ aby zamocować go na przód obudowy musiałbym rozmontowywać część korpusu budy, a później na nowo nitować, bo inaczej nie mogę go tam wsadzić. Obecnie po kilku godzinach działania kompa, temperatury wyglądają tak:

1293633984.png

EDIT: Jedno ważne pytanie: ten wentylator na boku obudowany ma dmuchać ka kartę czy wyciągać powietrze w obudowy?

Lepiej żeby dmuchał, ciepłego powietrza dołem i tak nie wyciągniesz bo ciepłe powietrze wędruje w górę.

Ok, dzięki :wink: Powiedzcie mi czy lepiej żeby ten wentylator był z boku jak teraz czy jednak lepiej abym go umieścił na przodzie? Nie chciałem póki co go mocować z przodu, bo przy mojej obudowie (Tacens Prior) musiałbym roznitować i nitować na nowo.

EDIT:

Jeszcze jedna rzecz, mam ściągnięte najnowsze sterowniki do karty graficznej, system Win7 64bit PL, no i w CCC odblokowałem takie ustawienia, z tego co widzę, dotyczą one taktowania pamięci i GPU:

http://swiatczcionki.pl/uploads/images/1293637027.png

Gdzie mogę zmienić w CCC obroty wiatraków?