Dziwne błędy przy instalacjach WINDOWS 7


(Bysior1334) #1

Witam. Od jakiegoś czasu mój komputer trochę wolno działał, dlatego postanowiłem go sformatować. Standardowo włożyłem płytkę, sformatowałem partycje c i zainstalowałem do nowa 7. Nie wiem czy to wina dysku, ale teraz przy dużej części instalacji wyskakują błędy. Dzieje się tak też przy próbie uruchomienia programów czy gier a zwłaszcza przeglądarek. Błędy to najczęściej APPCRASH. Jest to dość irytujące zwłaszcza w przeglądarkach które notorycznie się crash-ują i nie chcą uruchomić. Ponowne formatowanie nic nie dało. Gdy zainstalowałem 7 na starym dysku tam wszystko działa idealnie. Bardzo dziwne jest to, że raz program działa, a gdy np. go zrestartuje to czasami się nie uruchamia i pojawia się komunikat, że program przestał działać. Macie jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem?


(falcon89) #2

Sprawdź dysk twardy za pomocą http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html (podaj SMART z zakładki Health i zrób Error Scan bez zaznaczonego Quick Scan).


(Bysior1334) #3

Skan podam później bo się skanuje.

1429022.jpeg


(falcon89) #4

Masz jeden Current Pending Sector (oczekujący na remap).

Wykonaj remap za pomoca MHDD (instrukcja), MHDD ustaw tak jak na tym screenie http://www.nirvanowiec.republika.pl/7.JPG


(Bysior1334) #5

Z tym programem może być problem bo mój DVD-rom nie nagrywa już płyt bo laser się wypalił :frowning: . Czy istnieje jakiś program do zrobienia remapu z poziomu systemu?


(rgabrysiak) #6

Cześć

BIOS wspiera bootowanie z pendrive? Jeżeli tak, czy masz jakiś wolny pendrive pod ręką? Jeżeli tak przygotuj bootowalny pendrive z MHDD: http://www.fixitpc.pl/topic/8179-mhdd-% … pendrivea/


(Bysior1334) #7

Spróbuję z pendriva(jeżeli w BIOSIE jest taka opcja). Czy robiąc remap nie stracę danych z dysku?

Screen:

1429185.jpeg