Dziwne częstotliwości RAM


(system) #1

Witam ! mam takie pytanie .. chcę sobie dokupić RAM, ale gdy spojrzałem do instrukcji płyty głównej, bardzo się zdziwiłem gdyż zobaczyłem, że moja płyta główna obsługuje częstotliwości pamięci : 133/166/200MHz i teraz nie wiem czy to błąd w drukowaniu, czy moja płyta główna jest jakaś "Ruska" ?? więc prosiłbym, żeby ktoś udzielił mi pomocy :] i powiedział czy to błąd w druku, czy naprawdę mam taką dziwną płytę główną chociaż nigdzie nie mogłem znaleźć pamięci z taką częstotliwością .. więc proszę o pomoc i z góry dziękuję :]


(Jjoasz) #2

na wiki tez?

lenistwo normalnie...


(Kfirszt) #3

Spróbuj podać model płyty głównej - będzie łatwiej ustalić prawidłowe rozwiązanie problemu. Najprawdopodobniej masz w instrukcji podane rzeczywiste taktowanie pamięci DDR. Czyli płyta powinna obsługiwać pamięci DDR-266, DDR-333 i DDR-400.


(system) #4

hmmm moja płyta główna to : P4M80-M7 ale z tego mojego lenistwa, które pokazał mi @clockwork wnioskuję, że mam zamontowane pamięci 400MHz ehhh przepraszam za kłopot, ale ja mam lekko nie równo pod sufitem :stuck_out_tongue: dzięki za pomoc :smiley: