Dziwne działanie stron Google na routerze TP-Link WR940N

Witam!

Ostatnio podczas przeglądania stron od Google (YouTube, Mapy, Google Grafika) natknąłem na problem nie doładowywania się stron. Gdy przeglądam mapy od Google część map nie ładuję się, na stronie YouTube nie ładują mi się czasem miniaturki filmów, bądź obrazów w przypadku Google Grafika. Moim dostawcą internetowym jest sieć kablowa SatFilm, więc router jest podłączony do modemu, a router do komputera. Co ciekawe gdy podłącze modem do komputera problem nie występuje. Co zrobić żeby wszystko ładowało się normalnie z podłączonym routerem?

Próbowałem:

  • Zmian DNS na 8.8.8.8 i 8.8.4.4, jak i te z OpenDNS

  • Zmian przeglądarek

  • Zmian MTU

  • Wyłączanie SPI Firewall

  • Resetowania routera

  • Insatlowanie czystego Win7 na drugiej partycji

 

UPDATE: Okazuje się że ten problem występuje tylko na jednym komputerze, wszystkie inne urządzenia podłączone pod sieć Wi-Fi nie mają takich problemów, nawet gdy podłącze netbooka pod router przez kabel ethernet wszystko działa normalnie.

post-198125-0-14779100-1397322268_thumb.

post-198125-0-27744200-1397322481_thumb.

Możliwe, że router posiada jakiś błąd w oprogramowaniu. Zaktualizuj firmware. Ten modem to zwykły modem, czy router z modemem? No i co to za router?

Zwykły modem Motoroli który dostałem od dostawcy, router TP-Link WR940N firmware zaktualizowane do najnowszej wersji dawno temu. Dodam że taka sytuacja dzieje się od niedawna, dowiedziałem się także że znajomy posiada podobny problem.

Sprawdź czy kabel między modemem, a routerem nie jest uszkodzony. Jeśli nie, to wygląda na uszkodzenie routera.

Okazuje się że ten problem występuje tylko na jednym komputerze, wszystkie inne urządzenia podłączone pod sieć Wi-Fi nie mają takich problemów, nawet gdy podłącze netbooka pod router przez kabel ethernet wszystko działa normalnie.