Dziwne dziwy!

witam! piszę w imieniu przyjaciółki!! mam następujący dziwny wręcz problem!! otóż od kilku dni gdy załączam komputer jego praca kończy się na ekranie gdzie wyświetla się test pamięci, nazwa procesora, zainstalowane dyski i napędy! na dole ekranu pojawia się tylko napis aby wcisnąć DEL żeby wejść do biosu i TYLE!! wyłączam komputer i ponownie po starcie jest to samo! za kilka godzin gdy spróbuje ponownie uda mu się załączyć w pełni!! szczerze powiem że sam nie mam pojęcia co się stało więc jeżeli ktoś ma jakieś pomysły to czekam! !!

wygląda nato ze opcje w biosie zostaly powaznie zmienione i komp domaga sie korygacji :?

Tak, też tak sądzę, ale może być jeszcze inna przyczyna np. u mojego kolegi padła płyta główna … Sprawdź :!: :!:

Wybacz moją zgryźliwość ale wytłumacz mi co to jest korygacja ??

  • jak zwał tak zwał :smiley:

Mój post tutaj:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=40994#40994

Monczkin mam nadzieję że chyba nie wątpisz w to że wiem co oznacza wyraz korygować (choć przytoczenie definicji słownikowej może o tym świadczyć). Chodzi mi dokładnie o wyraz korygacja (mi kojarzy się to z irygacją) ale to chyba zupełnie coś innego :P:P:P

każdemu się zdaża zjęśc literke, czy popełnić lapsus językowy. Dlatego proponuje nie brnąć dalej w temat, bo i pewnie tak wszyscy wiedzą o co chodzi :). Stawiam formalny wniosek o usunięcie zbędnych postów i trzymanie się tematu :stuck_out_tongue:

Z partyjnym pozdrowieniem

Witam! problem ten jest zapewne zwiazany z dlubaniem w BIOS-ie. jezeli tak to najprostszym rozwiazaniem bedzie po protu skasowac pamiec CMOS i ustawiac wszystko od nowa…A jezeli znasz sie DOBRZE na BIOS-ach to sprawdz wszystkie ustawienia i poprzestawiaj je na odpowiednie dla danego kompa. Moze tez byc nieco inna, przykra przyczyna: Dysk twardy w jej kompie siadl ze starosci. hehehe :slight_smile:

No tak… wyjęcie na parę minut bateryjki nie zaszkodzi - Casta ma dobry pomysł.

oki wiellkie dzięki za wszystkie odpowiedzi! myślałem żeby pogrzebać w biosie ale coś w stylu padła płytą bądź dyk to będzie tragedia! pozdro all!!

Post OT :arrow: Kosz

Pzdrawiam 8)