Dziwne kolorowe kropki zostawiające ślady na monitorze

(system) #1

Mam taki problem:

Zauważyłem że problem ten występuje kiedy w ustawieniach mam ustawione "Jakość koloru" na 32 bity, przy 16 bitach problem ten nie występuje.

Kropki tworzą się mniej więcej od połowy ekranu.

Dodam że pracuje na rozdzielczości 1280x1024 pixeli , kiedyś sprawdzałem i na 1024x768 pixeli i kropek nie było.

Czy to czasem nie oznacza że karta jest do wymiany?

Czy da się to jakoś naprawić?

(Agatonster) #2

Gotti

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Paluch Ti) #3

karta się przegrzewa najprawdopodobniej...też kiedyś tak miałem jak miałem geforce fx 5200 i go podkręciłem.sprawdź temp karty.

(system) #4

Kartę mam już trochę czasu.

Nie podkręcałem jej nigdy, chyba że w sklepie ją podkręcili.

1.Czym najlepiej sprawdzić temperaturę?

2.Czy da się jakoś sprawdzić czy karta jest już podkręcona?

(Paluch Ti) #5
  1. Programem Everest.

2. Tak, sprawdź jakie ma aktualnie ustawione taktowania, a jakie ma standardowo.

(Szymszejdi) #6

programem power strip sprawdzisz częstotliwość pracy karty

(system) #7

Więc tak:

1.W programie Everest nie pokazuje mi temp mojej karty graficznej(posiadam Radeona 9550)

2.W którym to miejscu jest ta częstotliwość pracy?

(system) #8

Ja zainwestowałem w everesta ultimate i mam podane również taktowania, nie wiem jak jest w tych darmowych wersjach.

23f905f868c44721m.jpg

Temperature mam w komputer---- czujnik

(system) #9

Ja mam obecnie wersje ultimate ale triala i taktowania wyglądają tak:

Ale temperatury karty graf. to ja w tym programie nie mam.

Da się z tym coś zrobić?

Złączono Posta : 23.07.2007 (Pon) 22:51

Przez ten durny program mam teraz ciągle jakieś problemy nic tam nie zmieniałem za to on sam mi pozmieniał wszystkie ustawienia i w dodatku teraz mi jakieś poziome linie wyskakują mam w (_!_) wasze durne rady. Nie dosc ze nie uporalem sie z 1 problemem to teraz mam jeszcze jeden daremni z was pomocnicy

(Sumikd) #10

weź człowieku sie nie ośmieszaj, nie umiesz napisać normalnie posta tylko wstawiasz puste znaczniki

nie umiesz sprawdzić nawet taktowania karty graficznej, a jak podają ci program, którym możesz to zrobić to zaczynasz się rzucać. Co ci pozmieniał ten program skoro mówisz, że wszystko? Pewnie podczas instalacji coś zaznaczyłeś albo czegoś nie odznaczyłeś i to może być efektem, chociaż wątpię.

Przepraszamy cie, że psuje ci się karta i, że przez nas wyskakiwały ci kropki na ekranie a teraz jeszcze linie, proponuję zainstalować jeszcze kilka programów to może będziesz miał kółko i krzyżyk na ekranie.

weź się zastanów nad twoim tonem bo założę się, że nikomu na tym forum nie stało się nic złego po zainstalowaniu tego programu

(Pawcio2090) #11

Nie wmawiaj że to wszystko przez nich oni chcą ci pomóc a ty się tak odwdzięczasz,program nie może wpływać w ten sposób na karte graficzną :!: :!: Napewno się karta przegrzewa!

(Lukasz Graffix) #12

Eh, zastanawiam się, po co w ogóle on tu przychodził. Chciał porady, a teraz ma pretensje. :x

(system) #13

Jak bym wiedział co jest nie tak to bym nie zadawał pytania ](*,) ](*,)

No i co z tego że czegoś nie wiem dlatego się pytam.

Chodziło mi o ten jeden konkretny program który miał wpływ na to co się dzieje w systemie a nie na kartę graficzną - jak można było tak pomyśleć #-o

(system) #14

te same informacje uzyskasz w darmowych programach np CPU-Z :stuck_out_tongue:

(system) #15

Ty mi nie raczyłeś pomóc więc dlaczego komentujesz :shock: