Dziwne komunikaty Avast

(Piotrek9214) #1

Witam. Ostatnio do komunikatów o uaktualnieniu bazy wirusów Avast doklejane są różne reklamy, komunikaty. Dzisiaj wyświetliło reklamę o grach na fb, kilka dni temu informację o hakerach włamujących się na gmail. Czy to normalne w avascie (kiedyś tych komunikatów nie miałem), czy może to jakiś wirus podszywający się pod avasta? Komputer regularnie skanowany avastem, mbam, zapora pc tools, instalki zawsze pobierane z dobreprogramy. Załączam screen dzisiejszego doklejonego komunikatu 7670948ea3aa8c61m.jpgZ góry dzięki za pomoc, pozdrawiam :wink:

(majcovsky) #2

Obawiam się, że Avast idzie w kierunku Aviry... Również i mi zdarzyło się ujrzeć taki komunikat, wstępnie odznaczyłem wszystkie opcje w ustawieniach: Ustawienia -> Społeczność użytkowników.

(Piotrek9214) #3

Wszystkie opcje w społeczności użytkowników i miesięczne raporty o bezpieczeństwie mam odznaczone, mimo to dokleja mi te reklamy itp.

(DiamondBack) #4

Wyświetla "straszaki" by utwierdzić cię w przekonaniu, że AV są niezbędne - najlepiej te płatne :wink:

(stream) #5

Wszystko jest OK - mi również się takie komunikaty pojawiają, tyle że w języku polskim.

Pozdrawiam!

(Piotrek9214) #6

Ok, dzięki :slight_smile: