Dziwne komunikaty w podglądzie zdarzeń


(Stukot13) #1

Mój komputer kilka razy się restartował w czasie gry. Sprawdziłam centrum zdarzeń i wyświetliły się dziwne komunikaty, nie związane z felerną aplikacją, a dotyczące centrum zabezpieczeń.

1) Usługa Centrum zabezpieczeń systemu Windows nie może załadować wystąpień AntiVirus Product z WMI; źródło: security center, kategoria: brak.

2)Filtr zdarzeń kwerendy ,,SELECT" FROM InstanceOperationEvent where target Instance ISA ,,AntiVirusProduct" or Target Instanse ,,Firewall Product" nie mógł być (ponownie) uaktywniony w obszarze nazw ///ROOT/SecurityCenter z powodu błędu 0x80041010. Zdarzenia mogą nie być przekazywane przez filtr aż do chwili usunięcia problemu. Źródło: WinMgmt, kategoria: brak.

Mam antywirusa avasta, który nie jest widziany przez centrum zabezpieczeń, bo kiedyś miałam dwa antywirusy- miałam ashampoo AntyVira.


(Woldy) #2

wyłącz ten szajs tzn. CZ (przy okazji kilka innych), najlepiej programem XPantispy np.ze stronki http://www.instalki.pl/programy/downloa ... ntiSpy.php albo http://www.programosy.pl/program,xp-antispy.html. Potem sprawdż czy jest problem.


(Stukot13) #3

Okazało się, że te komunikaty nie mają nic wspólnego z tamtą felerną grą. Dotyczą autostartu. Może to po prostu jakiś wirus, który próbuje władować się do autostartu. Lub już to zrobił.

dopisane: 20.02.2009

Problem z centrum zabezpieczeń rozwiązałam dzięki zastosowaniu się do rady podanej tutaj: http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=36. Centrum zabezpieczeń znów widzi avasta i w podglądzie zdarzeń nie ma żadnych komunikatów dotyczących AntyVirusa product z WMI.